Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


B. Komorowski poparł W. Olszewskiego

Foto: radio5.com.pl

Olecko

Bronisław Komorowski, były prezydent RP odwiedził w piątek (12.05)  Olecko, aby udzielić poparcia Wacławowi Olszewskiemu, kandydatowi na burmistrza tego miasta. Podczas wizyty zwiedzał jeden z miejscowych zakładów pracy, rozmawiał z samorządowcami i dziennikarzami. Mówił, że Olecko zna od lat i widzi w mieście wielki postęp oraz rozwój. Prosił, aby nikt nie dał sobie wmówić, że Polska jest w ruinie.

Wacław Olszewski kierował miastem nieprzerwanie od 1998 roku, ale niedawno stracił stanowisko burmistrza za to, że złamał przepisy ustawy antykorupcyjnej. Burmistrz łączył bowiem mandat samorządowca z funkcją szefa koła łowieckiego. W tej sytuacji konieczne są nowe wybory, które odbędą się w niedzielę 21 maja. Zgodnie z zapowiedzą Wacław Olszewski zabiega o powrót do magistratu. Bronisław Komorowski zaznaczył, że nie należy dyskutować z prawem. Stwierdził, że przepisy prawa antykorupcyjnego są dobre, niemniej szkoda, że nie przewidują społecznej działalności włodarzy.

Jednocześnie były prezydent skrytykował decyzje premier RP, która wyznaczyła na komisarza Olecka osobę kandydującą w wyborach burmistrza.

Wacław Olszewski dziękował byłemu prezydentowi za poparcie. Zaznaczył, że Bronisław Komorowski sam zaproponował pomoc.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 12 maja 2017

   
Tagi:

27 Komentarzy

 1. bridge Odpowiedz

  Słabe, jeden i drugi uwikłany w różne afery, szkoda nafty… potrzebny jest nowy burmistrz, manager który zajmie się pracą a nie politycznymi ustawkami. Wyrzucono Bronka a teraz trzeba podziękować Wackowi, jak to przytulnie się do niego zwraca Bronek…

 2. sąsiad Odpowiedz

  Panie Olszewski i po co panu takie poparcie? Więcej pan straciłeś niż zyskałeś.Dobry samorządowiec powinien stronić od POlityki,ma bowiem służyć wszystkim i nie „ubierać się” w żadne piórka.Takie wsparcie to wstyd ! ! !

 3. olecko Odpowiedz

  Wacławie, a gdzie ta młodzież sportowa co ciebie tak licznie otacza na plakatach. Jakoś ich na tym wiecu nie widzę.

 4. olecczanin Odpowiedz

  I tak przy okazji dowiedzieliśmy się, że Mała Ojczyzna Olecko to zakamuflowana Platforma Obywatelska. Panie Wacławie to p. kolega Komurowski wszystko zdradził. Straciłeś człowieku w tym momencie u Olecczan poparcie HONOR i ZAUFANIE. Teraz na pewno nie zagłosujemy na Wacława Olszewskiego (Platforma Obywatelska) Idż człowieku teraz tam skąd żeś waćpan przyszedł, czyli do szkoły pracować w swoim zawodzie. Dość już mamy tych przekrętów po znajomości i nauczycielskich urzędników bezradnych…

 5. broni Odpowiedz

  przestańcie atakować, tyle wam zrobiłem i jak mi dziękujecie. Ma wygrać albo was rozlicze niebawem wrócę do władzy.

 6. wojak Odpowiedz

  Nie głosujcie na zasiedziałe stołki. W Giżycku również przez trzy kadencje rządziła PO Burmistrz, aż wreszcie udało się ją obalić. Zmiany na plus są ogromne! Jeden minus, latem zakorkowane miasto.

 7. Joanna Odpowiedz

  OLECKO BARDZO SIĘ ZMIENIŁO I ZMIENIA W OSTATNICH LATACH NA KORZYŚĆ. TAKŻE Z PRZYJEMNOŚCIĄ ODWIEDZAM TO MIEJSCE (TURYSTYCZNIE). NIE WIEM TYLKO CZEGO I ILE JUŻ LUDZIE OCZEKUJĄ OD WŁADZ. ZAWSZE JEST ZROBIONE ZA MAŁO I ŹLE. JAK WYBIERZECIE TAK BĘDZIECIE MIELI. ABY TYLKO WYBRANA EKIPA NIE ROZTRZĄSAŁA I DZIELIŁA NA CZĘŚCI PIERWSZE.

 8. mt Odpowiedz

  Niedźwiedzia przysługa, wacek w akcie desperacji ujawnił kto za nim stoi, chciałby zrobić z Olecka drugą Korę Północną wzorem wiecznych rządów Kima

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.