Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bądźmy razem dla edukacji

12.04.2019

Ełk

Bądźmy razem dla edukacji – pod takim hasłem dziś (12.04.19) w Parku Solidarności w Ełku odbędzie się spotkanie osób wyrażających poparcie dla strajku w szkołach.
Nauczyciele protestują od poniedziałku 8 kwietnia. Walczą o uporządkowanie sytuacji w oświacie i podniesienie uposażeń. Do tej pory negocjacje z rządem nie przyniosły żadnych efektów. Jeszcze przed strajkiem porozumienie ze stroną rządową podpisali szefowie nauczycielskiej „Solidarności”. Jednak wielu szeregowych członków związku przyłączyło się do protestu. Ugodę z rządem nauczyciele, zrzeszeni w „Solidarności”, przyjęli jako zdradę ich interesów przez władze związku. Pojawiły się przypadki składania legitymacji członkowskich.

– Podsumujmy nasz pierwszy tydzień strajku, podzielmy się swoimi spostrzeżeniami. Wszelkie symbole partyjne zostawiamy w domu. Ubieramy się ciepło!!! – piszą organizatorzy spotkania.
Przypomnijmy: spotkanie „Bądźmy razem dla edukacji – Łańcuch światła” – dziś (12.04.19) o 19.00 pod pomnikiem w Parku Solidarności w Ełku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk