Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Bądźmy razem zróbmy więcej”

20.09.2018

Suwałki

Program i kandydatów do Rady Miejskiej zaprezentował w czwartek (20.09) Komitet Wyborczy Wyborców „Łączą nas w Suwałki” na czele z Czesławem Renkiewiczem, zabiegającym o reelekcję prezydentem miasta. Wszystko podczas konwencji wyborczej w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zebrani mogli obejrzeć film z wypowiedziami znanych osób, które popierają kandydatów komitetu, między innymi Wojciecha Fortuny, olimpijskiego mistrza w skokach narciarskich i profesora Andrzeja Strumiłło, poznać program wyborczy i podpisać deklarację poparcia. Liderami list „Łączą nas Suwałki” w poszczególnych okręgach są Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Ewa Sidorek, zastępca prezydenta, Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Andrzej Turowski, emerytowany nauczyciel i samorządowiec.
Czesław Renkiewicz w swoim programie zapowiada między innymi zwiększenie dostępu do opieki żłobkowej, zwiększenie liczby miejsc w bezpłatnych przedszkolach, system dopłat w wysokości 300 złotych dla pracujących rodziców, których dzieci nie zostaną przyjęte do miejskich żłobków.

Z myślą o seniorach chce rozbudować Dom Pomocy Społecznej „Kalina” o dodatkowe minimum 50 miejsc i zadbać o aktywizację społeczną osób starszych. W programie są też obietnice dotyczące poprawy jakości powietrza i infrastruktury rowerowej, współpraca z organizacjami samorządowymi i przedsiębiorcami. Kandydat deklaruje też dążenie do budowy zintegrowanego dworca kolejowo-autobusowego, zakończenie rewitalizacji centrum Suwałk, budowę nowego ekologicznego bloku energetycznego w Ciepłowni Głównej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i szereg innych inwestycji.

Autor: PF