Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Balony wystartowały

12.07.2018

Ełk

Pogoda nie pokrzyżowała scenariusza XI Mazurskich Zawodów Balonowych w Ełku. W czwartek, 12 lipca odbył się pierwszy zaplanowany z Placu Jana Pawła II start. Podczas trzydniowej imprezy ełczanie oraz przyjezdni jeszcze nieraz będą mieli okazję podziwiać kolorowe statki powietrzne nad Ełkiem i okolicami.

Zawody Balonowe, to wspaniałe widowisko, które niczym magnes przyciąga rzesze publiczności. W czym tkwi fenomen tego podniebnego spektaklu – mówi Konrad Siemienkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku .

O tym, jak prezentuje się Ełk i okolica z góry, mówi uczestnik zawodów Wojciech Kaczmarek.

Aktualizowany program XI Mazurskich Zawodów Balonowych, który jest zależny od warunków atmosferycznych, znaleźć można na profilu facebookowym ełckiego MOSiRu.

O tym, ile ekip będzie rywalizowało o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, mówi Jolanta Matejczuk, zastępca dyrektora sportowego imprezy.

Mazurskie Zawody Balonowe potrwają trzy dni. Już jutro kolejne starty i nocna prezentacja aerostatów na starej plaży miejskiej. Będą koncerty, atrakcje dla dzieci.

Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży. Na plaży pojawi się też Radio 5; to w ramach wakacyjnej trasy naszej rozgłośni Radio 5 Trail – szlakiem wakacyjnych imprez. W Ełku też przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zapraszamy od 18.30.

Źródło: radio5.com.pl
Autor: wm, mt