Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bandyta uciekał aż do Elbląga

17.01.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 20-latek zatrzymany przez grajewskich policjantów. Młody mężczyzna ma na sumieniu usiłowanie rozboju, rozbój i uszkodzenie ciała 70-letniej kobiety, którą okradł.

Do pierwszego zdarzenia doszło 10 stycznia wieczorem, gdy do jednego z osiedlowych sklepów w Grajewie wszedł nieznany wówczas zamaskowany sprawca i używając niebezpiecznego narzędzia próbował ukraść kasę fiskalną. Tylko zdecydowana postawa ekspedientki sprawiła, że mężczyzna się spłoszył i uciekł w nieznanym kierunku.
Kolejny raz zaatakował następnego dnia nad ranem. Tym razem jako cel obrał 70-letnią kobietę, która szła przez grajewski park. Mężczyzna używając ciężkiego narzędzia obezwładnił seniorkę i ukradł jej torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Grajewscy policjanci ustalili sprawcę tych przestępstw. Do ujęcia 20-latka doszło w minioną niedzielę (14.01.) w pociągu między Elblągiem a Malborkiem dzięki wspólnej akcji prowadzonej przez grajewskich i elbląskich policjantów. Okazało się również, że zatrzymany był osobą poszukiwaną.
Jak informuje Sylwia Gosiewska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie we wtorek (16.01.) 20-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał.
Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.