Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Będą dodatkowe pieniądze na OSP

09.07.2019

Region

Będą dodatkowe środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Mowa o 82 mln zł z budżetu państwa. To finansowe wsparcie przekazane zostanie jeszcze w tym roku. Stanie się tak dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, którą we wtorek (09.07.) przyjęła Rada Ministrów.

O środki wnioskować będzie mogła każda jednostka OSP. Jest jeden warunek. Muszą zostać przeznaczone na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, organizację przedsięwzięć oświatowo – kulturalnych oraz służących popularyzacji sportu i kultury fizycznej, które związane są z ochroną i prewencją przeciwpożarową.
Jak zaznacza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, to działania, które Ochotnicze Straże Pożarne realizują od lat. Ale teraz, dzięki wpisaniu ich do ustawy, wydatki na te przedsięwzięcia będą pochodziły z budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego czy środków przekazywanych przez stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe. W tym roku z budżetu państwa na takie właśnie działania przekazanych zostanie 82 mln zł.

Dodajmy, że na Warmii i Mazurach działa ponad 530 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Źródło: MSWiA
Autor artykułu: jwe