Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Będą nowe ścieżki rowerowe

Foto: Radio 5

Ełk

Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Ełku i okolicach. Gmina, miasto, powiat oraz Lasy Państwowe zawiązały współpracę by efektywniej starać się o środki finansowe na pokrycie inwestycji. Porozumienie podpisano w środę (11.01) w Centrum Edukacji Ekologicznej.

W planach jest m.in. budowa ścieżki rowerowej z Chruściel do ulicy Zamkowej, ale również budowa kładki pieszo-rowerowej z cypla na osiedlu Jeziorna na drugą stronę jeziora. Przypomnijmy, że pozyskano już fundusze na zagospodarowanie nowej plaży miejskiej. W samym mieście nowe odcinki ścieżek rowerowych będą powstawać m.in. wraz z remontem i przebudową dróg, jak na ulicy Kolonia czy Suwalskiej.

– Chcemy budować ścieżki, które poprawią bezpieczeństwo, ale również będą wzbogacać walory miasta i regionu – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Na kładkę pieszo-rowerową będziemy musieli jeszcze poczekać. Wszystko zależy od pozyskanych środków finansowych.

– Sami tej inwestycji nie zrealizujemy – dodaje Andrukiewicz.

O kontynuację ścieżek rowerowych po drugiej stronie jeziora zadba Gmina Ełk i Nadleśnictwo Ełk.

– To nie jedyne inwestycje rowerowe na terenie gminy – zapowiada wójt, Tomasz Osewski.

– Chcemy by ścieżki rowerowe przebiegające przez tereny leśne miały wymiar edukacyjny – mówi Andrzej Wyłucki, nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk.

Środki na inwestycje samorządy chcą pozyskać z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz współpracy transgranicznej Polska-Rosja.

Autor: ko     Data: 11 stycznia 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

 1. adam Odpowiedz

  Brawo Panie Prezydencie za nowe pomysly i za wspólpracę z wójtem. Pana i wójta poprzednikom nie były w głowie ścieżki mieli inne zainteresownia.

 2. majami Odpowiedz

  Nie chcę hejtować ale ścieżki rowerowe na chodnikach to niezbyt udany pomysł. Zabierają miejsca dla pieszych no i sami przyznacie że strach nie raz iść samemu nie mówiąc z małym dzieckiem. Bardzo fajnym pomysłem jest wydzielenie przestrzeni dla rowerów na ulicy. Pomysł sprawdzony w większych miastach.

  A Jak Pan prezydent tak dobrze dogaduje się z wójtem może wspólnymi siłami wybudują chodnik z Ełku do Nowej Wsi. Zrobicie więcej pożytecznego dla ełczan i może w końcu przestaną ginąć tam ludzie.

 3. Bartosze Odpowiedz

  Proponuje sciezke rowerowa i chodnik od Elku do Bartosz, bo to juz lekkie przegiecie ludzie jezdza rowerami po zmroku i ich nie widac, ewentualnie ida poboczem bez kamizelek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.