Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Monika Tyszkiewicz
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Będą nowe ścieżki rowerowe


Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Ełku i okolicach. Gmina, miasto, powiat oraz Lasy Państwowe zawiązały współpracę by efektywniej starać się o środki finansowe na pokrycie inwestycji. Porozumienie podpisano w środę (11.01) w Centrum Edukacji Ekologicznej.

W planach jest m.in. budowa ścieżki rowerowej z Chruściel do ulicy Zamkowej, ale również budowa kładki pieszo-rowerowej z cypla na osiedlu Jeziorna na drugą stronę jeziora. Przypomnijmy, że pozyskano już fundusze na zagospodarowanie nowej plaży miejskiej. W samym mieście nowe odcinki ścieżek rowerowych będą powstawać m.in. wraz z remontem i przebudową dróg, jak na ulicy Kolonia czy Suwalskiej.

– Chcemy budować ścieżki, które poprawią bezpieczeństwo, ale również będą wzbogacać walory miasta i regionu – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Na kładkę pieszo-rowerową będziemy musieli jeszcze poczekać. Wszystko zależy od pozyskanych środków finansowych.

– Sami tej inwestycji nie zrealizujemy – dodaje Andrukiewicz.

O kontynuację ścieżek rowerowych po drugiej stronie jeziora zadba Gmina Ełk i Nadleśnictwo Ełk.

– To nie jedyne inwestycje rowerowe na terenie gminy – zapowiada wójt, Tomasz Osewski.

– Chcemy by ścieżki rowerowe przebiegające przez tereny leśne miały wymiar edukacyjny – mówi Andrzej Wyłucki, nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk.

Środki na inwestycje samorządy chcą pozyskać z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz współpracy transgranicznej Polska-Rosja.

Data: 11 stycznia 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.