Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Będą strzec „przesmyku suwalskiego”

Foto: radio5.com.pl

przesmyk suwalski

Prawie tysiąc żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii i Rumunii będzie strzec tak zwanego „przesmyku suwalskiego”. NATOwska grupa batalionowa będzie stacjonować w Orzyszu. Żołnierze przybędą w marcu. Informację podała „Rzeczpospolita”. Przesmyk suwalski jest postrzegany jako teren, którędy w razie wojny Rosjanie mogą próbować przebijać się z Białorusi do Obwodu Kaliningradzkiego. W ten sposób odetną kraje bałtyckie od reszty NATO. Jak donosi dziennik, niedawno Amerykanie przeprowadzili w tym miejscu rekonesans. Test sprawdzał, czy drogami znajdującymi się w okolicach przesmyku da się transportować ciężki sprzęt, np. czołgi.

Autor: AP     Źródło: RzeczpospolitaData: 3 marca 2017

   
Tagi:

15 Komentarzy

 1. andrzej Odpowiedz

  Tylu dzielnych amerykańskich chłopców będzie mnie broniło … poczułem się taki bezpieczny !!! Nie wystarczy jeden Rambo albo Drużyna A ??? Oni w pojedynkę kładli lewą ręką Związek Radziecki na łopatki …. po co ich aż tylu ?

 2. LOL Odpowiedz

  Ubzdurali sobie ten przesmyk suwalski i na tyle uwierzyli we własną schizofreniczną wizję, że aż zaczęli się zbroić. Równie dobrze można by zacząć budować bunkry przed najazdem kosmitów.

 3. ala Odpowiedz

  jak ich nie było -było źle jak są jeszcze gorzej. Jak by nie było zawsze źle.Od tego ciągłego stękania hemoroidów dostaniecie:).

 4. eska Odpowiedz

  Gdzie Orzysz,a gdzie Suwałki??? PiSowcy już dawno potracili głowy(bo mózgów nigdy nie mieli)…Rosjanie szybciej zajmą Suwalszczyznę,niż amerykanie wsiądą do swoich łazików w Orzyszu,nie mówiąc już o dotarciu na Suwalszczyznę tymi krętymi,po niemieckimi drogami…absurd goni absurd,dlaczego ludzie się na to godzą???

 5. Heniek Odpowiedz

  Skoro Amerykanie mają bronić Suwałk to Macierewicz mógł ich równie dobrze ulokować w Warszawie 🙂 To tylko czysta propaganda pozbawiona większej mocy bojowej, z wyszkolonym i zdeterminowanym żołnierzem Specnazu nie ma żadnych szans…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.