Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Będzie decyzja sądu o tymczasowym areszcie wobec zatrzymanych przez CBŚP?

16.10.2019

Ełk/Olecko/Suwałki

Trzech mężczyzn zatrzymanych w Ełku, a jeden na terenie powiatu oleckiego, przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

O akcji, przeprowadzonej na terenie miasta, informowaliśmy w wiadomościach Radia 5 we wtorek (15.10.). Z relacji świadków zatrzymań wynikało, że zamaskowani funkcjonariusze użyli między innymi granatów hukowych. Na radio5.com.pl umieściliśmy nagranie z zatrzymania jednego z mężczyzn przy ulicy Toruńskiej 16 w Ełku. Tam zabezpieczony został również samochód na wejherowskich numerach rejestracyjnych.

Jak udało nam się ustalić, trzech mężczyzn zostało już przesłuchanych i usłyszeli zarzuty. Jakie? Tego, ze względu na dobro toczącego się postępowania, rzecznik Suwalskiej Prokuratury Okręgowej, na zlecenie której przeprowadzono akcję zatrzymań, nie ujawnia.

W rozmowie z Radiem 5 prokurator Ryszard Tomkiewicz przyznaje, że funkcjonariusze jeszcze w środę (16.10.) planują przesłuchać czwartego z zatrzymanych we wtorek (15.10.) mężczyzn. Do sądu poszły już „wnioski aresztowe” wobec trzech pozostałych. Dopiero, kiedy będzie decyzja, odnośnie tymczasowego aresztowania podejrzanych, prokuratura będzie mogła ujawnić treść zarzutów.

Do sprawy będziemy wracać.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe