Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Będzie ogród sensoryczny

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Ogród sensoryczny na rzecz dzieci z autyzmem powstanie w Suwałkach. Z inicjatywą wyszedł miejscowy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Jesteśmy Razem. O szczegółach opowiadali w poniedziałek (12.03) goście Radia 5 Magdalena Walas, pedagog z CKR-u i Leszek Dąbrowski, prezes stowarzyszenia. Ogród sensoryczny przeznaczony dla dzieci ma za zadanie w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe. – Przez dotyk mogą poczuć i poznać o wiele więcej – mówi Walas.

Uczniowie CKR-u sami stworzyli projekty ogrodu, na które można głosować na stronie internetowej placówki. Ten, który wygra – zostanie zrealizowany przy Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym Koniczynka w Suwałkach. Potrzeba jednak środków, aby wspomóc budowę ogrodu. – Planujemy imprezę charytatywną, liczymy także na pomoc mieszkańców – apeluje Dąbrowski.

 

Autor: PF     Źródło: Radio 5Data: 12 marca 2018

   
Tagi:

2 komentarze

  1. Sejnianka Odpowiedz

    A dla kogo bedzie służył ten ogrod tylko dla dzieci z tego przedszkola napewno bo jak chcieliśmy na zajęcia do tego stowarzyszenia to usłyszeliśmy: „jak zaplacicie to tak” nie ma was w projekcie, a godzina zajęć z terapeutą kosztuje 80 zl, myślę, że tu bedzie to samo zbiora pieniądze od ludzi a korzysyac będą wybrani… Bardzo sie zawiedlismy na na tych ludziach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.