Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Będzie taniej i ekologicznie

26.11.2020

Olecko

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olecku gotowe na zimę. System ciepłowniczy opiera się na trzech kotłowniach węglowych: przy Składowej, Kolejowej i Gołdapskiej.

PEC otrzymał prawie 9 milionów dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które przeznaczył na rozbudowę sieci cieplnej. Spółka ma w planach wyposażenie każdego z podłączonych obiektów w nowoczesne węzły ciepłownicze z automatyką pogodową. – To urządzenie sterujące ogrzewanie budynków automatycznie – mówił w czwartek (26.11.20) w Radiu 5 Karol Sobczak, burmistrz Olecka.

Zakończyła się budowa przyłącza cieplnego od Starostwa Powiatowego do Przedszkola Krasnal. Trwa uzbrajanie ulicy Zielonej w kierunku Słowiańskiej. Gmina ma także w planach rezygnację z kotłowni węglowych na rzecz energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Zgodnie z planami, po podłączeniu systemu ciepłowniczego zarządzanego przez olecki PEC do ciepłowni biomasowej i wyłączeniu z eksploatacji dotychczasowych kotłowni węglowych, system w 2021 roku będzie spełniał wymóg efektywnego systemu ciepłowniczego.

Co najważniejsze – mieszkańcy Olecka będą płacić mniej za ogrzewanie.


Autor: IW
Źródło: UM Olecko