Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Bieg po zdrowie”

24.09.2015

Prawie tysiąc młodych biegaczy wzięło udział w XVII Mazurskich Jesiennych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się dziś na trasach biegowych przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach. Uczniowie szkół z terenu powiatu ełckiego rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych na dystansach od 500 metrów do 2 kilometrów. Rywalizacja była zacięta – i jak przyznawali zawodnicy – na zwycięstwo trzeba było ciężko pracować.

Celem rozgrywek była nie tylko popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży, ale także uczczenie pamięci długoletnich nauczycieli wychowania fizycznego i działaczy Ludowych Zespołów Sportowych Tomasza Krupińskiego i Henryka Litwickiego- mówi Tomasz Bartnik, organizator imprezy.

Dzisiejsze rozgrywki przebiegały pod hasłem „Bieg po zdrowie”. Takie zawody motywują dzieci do aktywności a nam zależy na tym, by wyciągnąć je z domu i zachęcić do uprawiania sportu- mówi Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marian Podziewski.

Na sportowców, którzy wzięli udział w biegach przełajowych czekał ciepły posiłek. Najlepsi otrzymali puchary, medale i dyplomy.