Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bili rekord w resuscytacji

16.10.2019

Suwałki

Suwałki dołączyły do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W samo południe w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód rekord biło prawie 300 uczniów suwalskich i okolicznych szkół. Resuscytację prowadzili na fantomach, a nad przebiegiem czuwali ratownicy i strażacy.  Bicie rekordu odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy. Akcję, od 2013 roku, organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Suwałki przyłączyły się do niej pierwszy raz. Miejsce zapewnił Park Naukowo – Technologiczny Polska-Wschód na czele z prezesem Dariuszem Bogdanem.

Z pomocą przyszedł sponsor – Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service. Jak mówił, raz w życiu musiał prowadzić resuscytację i wiązało się to z wielkim stresem. Liczy, że udział w akcji, w razie potrzeby, pomoże młodym ludziom pokonać stres.

Do akcji przyłączył się samorząd. Swój udział w rekordzie miał, między innymi, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W ubiegłym roku w całym kraju w akcji wzięło udział 116 342 uczestników. Czy pobito rekord, okaże się w najbliższych dniach.

Autor: AP