Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Biznesówki” rozdane

12.04.2016

Terapia widzenia oraz sklep odzieżowy, w którym klienci sami projektują ubrania to najlepsze pomysły na biznes w Suwałkach. Dobiegła końca pierwsza edycja miejskiego konkursu „Biznesówka”. Władze Suwałk chciały w ten sposób rozbudzić w młodych mieszkańcach miasta przedsiębiorczość i chęć prowadzenia własnej działalności gospodarczej. – Młodzież często ma interesujące pomysły i jak się okazuje, część z nich można wdrożyć w życie – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Suwalczanie rywalizowali w dwóch kategoriach. W pierwszej brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, na których czekało 1,5 tysiąca, tysiąc i 500 złotych. Najlepszy, zdaniem komisji konkursowej, okazał się pomysł Małgorzaty Jankowskiej.

W drugiej kategorii władze miasta dofinansowały pomysł biznesowy skierowany między innymi do absolwentów wyższych uczelni i mieszkańców miasta, którzy nie ukończyli 35 lat. Na zwycięzcę czekało 10 tysięcy złotych. Pieniądze zgarnęła Barbara Pakuła, która zamierza prowadzić w Suwałkach tak zwaną terapię widzenia. – Skorzystają z niej głównie dzieci mający problemy ze wzrokiem – mówi Pakuła.

W sumie do konkursu zgłosiło się 17 osób. Władze miasta zapowiadają kolejną edycję, licząc na jeszcze większą liczbę zgłoszeń i kolejne, innowacyjne pomysły suwalczan.