Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bojerowe Mistrzostwa Polski

19.02.2018

Bojerowe Mistrzostwa Polski rozegrano w miniony weekend na Jeziorze Niegocin. Rywalizacja rozpoczęła się już w czwartek (15.02.). Na zamarzniętej tafli obserwować można było latające deski wyposażone w płozy i żagiel. O miano najlepszych w sportowej rywalizacji walczyło 120 zawodników.

– W tego typu zawodach najważniejsze są warunku pogodowe – podkreśla Alicja Klimaszewska z Giżyckiej Grupy Regatowej.

Wyjątkowymi jednostkami są iceboardy, które potrafią się poruszać nawet do 70 km na godzinę
– Chyba największym utrudnieniem są rozpadliny w lodzie powstające po opadach deszczu oraz przeręble robione przez wędkarzy- tłumaczy Mariusz Nalewajek Baza Mrągowo.

Reporter Radia 5 pytał jakie emocje towarzyszą zawodnikom podczas jazdy na desce po lodzie.

Z sukcesami zakończyła Mistrzostwa Polski w klasach Ice-Optimist i DN Junior Giżycka Grupa Regatowa. Mistrzostwo Polski w klasie Ice-Optimist w pięknym stylu wywalczył Mateusz Gigielewicz , brązowy medal zdobył Patryk Chełkowski. Dziewczyny Giżyckiej Grupy Regatowej w tej klasie nie miały sobie równych i wywalczyły komplet medali i tytułów. Mistrzynią Polski została Joanna Fabisiak, wicemistrzynią – Marysia Konarzewska, a brązową medalistką Amelia Potejko.
Kuba Kamiński uplasował się na 8. miejscu, Staś Konarzewski zajął miejsce 13, Kacper Karbownik – 15, Kuba Kluk – 25 a Mikołaj Strupiński – 28. Jedyny reprezentant Giżyckiej Grupy Regatowej w klasie DN Junior – Wojciech Klimaszewski wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Gratulacje należą się nie tylko zawodnikom ale i trenerom Barbarze Ramotowskiej i Marcinowi Panasiowi.