Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bonów nie zabraknie

21.05.2019

Suwalszczyzna

Nadal można zgłaszać się po dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe i studia podyplomowe w ramach projektu „Bony na Szkolenia.” Popularne bony to forma pomocy dla mieszkańców Suwalszczyzny, osób dorosłych, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. W ramach umowy zainteresowany otrzymuje dofinansowanie do wybranych kursów i studiów podyplomowych. W ubiegły czwartek (16.05) zebrał się komitet sterujący projektem, podczas którego zdecydowano o dalszym dofinansowaniu. Oznacza to, że każdy wniosek będzie rozpatrywany pozytywnie. O szczegółach mówił we wtorek (21.05) w Radiu 5 Cezary Cieślukowski, przewodniczący stowarzyszenia Euroregion Niemen i kierownik projektu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też wsparcie w ramach Lokalnej Grupy Rybackiej. Właśnie zakończył się nabór wniosków. Wpłynęło ponad 40 projektów.

Warto wspomnieć, że w minionych latach z unijnego programu „Ryby” na Suwalszczyznę trafiło ponad 50 milionów złotych wsparcia. W ramach nowego, obowiązującego do 2023 roku programu, stowarzyszenie ma do dyspozycji 12 milionów złotych.

Autor: mz