Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Borys Budka w Siemiatyczach

08.07.2020

Siemiatycze

Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, gościł wczoraj (7.07) w Siemiatyczach. Celem wizyty było wsparcie kandydującego na urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Jak stwierdził, szansą na podtrzymanie dalszego rozwoju jest wybór prezydenta, który będzie nasz kraj osadzał głęboko w strukturach Unii Europejskiej. – Szczególnie na wschodniej granicy jest istotne, aby polski rząd prowadził aktywną politykę wschodnią. Obecny rząd poprzez swoją bierność w relacjach z Białorusią czy Ukrainą marnuje szanse całego regionu. Przeciwieństwem tego ma być nowa polityka zagraniczna prowadzona przez Rafała Trzaskowskiego. To on będzie prowadził aktywną politykę wschodnią, która przyczyni się do rozwoju województwa – mówił.

Obecny na spotkaniu Robert Tyszkiewicz, poseł Platformy Obywatelskiej, zwrócił się o dodatkową pomoc na ostatniej prostej – udziale w niedzielnym wyborze. Podkreślił, że szala zwycięstwa będzie wyrównana i liczyć się będzie każdy głos, ale wyraził przekonanie, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki.

Poseł Krzysztof Truskolaski potwierdził, że 12 lipca czeka nas kluczowy wybór. Przypomniał, że 5 lat temu rząd PiS obiecał budowę S19, jednak efektów tych deklaracji nie widać. To Rafał Trzaskowski, poprzez umiejętną współpracę z Unią Europejską ma zagwarantować mieszkańcom Siemiatycz, że inwestycja ta będzie realizowana.