Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bożena Kamińska czuje się zagrożona

03.12.2018

Suwałki

Głos w głośnej sprawie anonimów ze skargami na Jarosława Zielińskiego, wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i nominowanych niedawno szefów policyjnych jednostek zabrała w poniedziałek (03.12.18) w Radio 5 Bożena Kamińska, parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej z Suwałk.  To właśnie posłanka otrzymała pierwsze skargi i powiedziała o nich z sejmowej mównicy. Później, jak twierdzi, zaczęła otrzymywać i rozsyłać do mediów kolejne anonimy. Na pisma zareagował niedawno inspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, który w Radiu 5 krytycznie odniósł się do anonimowych pism.

Wypowiedź komendanta odbiła się szerokim echem w całym kraju. Komendant Główny Policji zlecił w tej sprawie postępowanie.  W związku z sytuacją o komentarz poprosiliśmy parlamentarzystkę, która stwierdziła, że czuje się zagrożona. – Jeżeli z ust komendanta padają słowa, które podżegają do nienawiści, to nie jest bezpieczne – mówiła w Radiu 5.

Pytana o wiarygodność licznych anonimów posłanka twierdziła, że nie wszystkie pisma, które do niej docierają, są anonimami. Ponadto niektórzy funkcjonariusze mieli odwiedzać Bożenę Kamińską osobiście.

Autor: ap