Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Budowa ruszyła, jest nowy komendant

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Na dobre ruszyła budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. W niedzielę (14.01) przy ulicy Witosa odbyło się poświęcenie placu budowy i symboliczne wbicie łopat, za które chwycili między innymi Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, Jarosław Wendt, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Arkadiusz Buchowski, nowy komendant PSP w Suwałkach. Ponadto miejscowa Policja i Straż Graniczna otrzymały nowe pojazdy. Trzeci nowy wóz trafi niebawem do strażaków.  Jak mówił wiceminister, to ważny dzień dla Suwałk i jednostki.

Wcześniej, w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę obiektu, a Arkadiusz Buchowski, pełniący obowiązki szefa suwalskiej PSP otrzymał powołanie na komendanta.  Arkadiusz Buchowski to strażak z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Strażacką służbę rozpoczął w Sejnach skąd trafił do Suwałk. To w miejscowej jednostce przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Dwa lata temu został zastępcą komendanta, a niedawno pełniącym obowiązki komendanta.

Nowa komenda ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Koszt budowy to 12 milionów złotych. Jej powstanie pozwoli przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w północnej części Suwałk i powiatu, bo w nowym obiekcie będzie mógł stacjonować sprzęt gaśniczy. W istniejącym obiekcie było to niemożliwe.

 

Autor: AP     Data: 14 stycznia 2018

   
Tagi:

21 Komentarzy

 1. Oj tam Odpowiedz

  Nowe BMW dla policji.Ale auto super. A ten policjant to jeździ na motorze co stoi obok BMW. To minister pokazał się z dobrej strony.

 2. Paca Odpowiedz

  Mianowany nowy komendant straży pożarnej a po co straż graniczna i policja pokazują swoje nowe fury? Jakiś nowy trend? Nie rozumiem. …………

 3. Witek Odpowiedz

  Co ten Zieliński za kapelusz założył, o matko 😛 Oj chyba to są ostatnie podrygi posła Zielińskiego w MSW i ostatnie nominacje. Niedługo pewnie nie będzie miał nad mundurowymi żadnej władzy….

 4. zx Odpowiedz

  Ja tak się zastanawiam, kiedy ci Komendanci ,Szefowie Służb,Minister Jarosław, PRACUJĄ”!!!!!! .Wiecznie ich widzę na jakiś ,,Szwanc Paradach” KIEDY ONI MAJĄ CZAS NA WŁAŚCIWĄ PRACĘ??!!!

 5. suwalczanin Odpowiedz

  ZX -Dziś niedziela na ogół wolny dzień od pracy a Ci Panowie” Komendanci ,Szefowie Służb,Minister Jarosław,” są jak to Pan nieładnie ujął (……)- właśnie zamiast w domu z rodziną. Pana pewnie obowiązuje 8 godz. czas pracy lub miesięczna norma godzin, zamyka Pan biurko lub inne przedmioty i pędzi do domu.Weekend tylko dla Pana. A Ci Panowie mają zdecydowanie mniej czasu dla siebie, rodziny a jeszcze znajdują ” CZAS NA WŁAŚCIWĄ PRACĘ” by np.miasto mogło otrzymywac to co dziś na ,,……. Paradach ponieważ pracują zdecydowanie dłużej niż Panu się wydaje

 6. vrc Odpowiedz

  na 500 + trzeba zarobić.Dali dla drogówki BMW to teraz wpływy do budżetu wzrosną.Ten policjant w białej czapeczce jaki dumny stoi.Pewnie już niedługo będzie ganiał ludzi za to że o parę kilometrów przekroczyli prędkość.Pozdrawiam wszystkich.

 7. Mieszkaniec Odpowiedz

  Ciekawe czy te BMW będzie tak długo na lawetach jeździć jak alfa Romeo. I jak szybko je rozbija suwalskie nieudacznik z policji

 8. Obywatel Odpowiedz

  O jakiej pracy człowieku w niedzielę piszesz, to fikcja, poświęcenie – absurd, widziałeś grabie co grabią od siebie, ale trafnie zauważyłeś ich rodziny w domu a nie z nimi, a to świadczy że oni przychodzą tam z musu, w Suwałkach dziwny trend oponenci PiS dostają stołki, jest coś takiego jak honor…..

 9. obserwator Odpowiedz

  Chołkowy i jego elita przez 20lat malował stare mury komendy i patrzył tylko swoich interesów, gdzie wreszcie znalazł w gminie i tu się tuczy jak trzeba. A w ciągu tylko 2 lat innych rządów, nowego podejścia powstaje nowy obraz suwalskiej straży pożarnej. Brawo nowa ekipo, brawo nowy komendancie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.