Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Budowa ruszyła, jest nowy komendant

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Na dobre ruszyła budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. W niedzielę (14.01) przy ulicy Witosa odbyło się poświęcenie placu budowy i symboliczne wbicie łopat, za które chwycili między innymi Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, Jarosław Wendt, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Arkadiusz Buchowski, nowy komendant PSP w Suwałkach. Ponadto miejscowa Policja i Straż Graniczna otrzymały nowe pojazdy. Trzeci nowy wóz trafi niebawem do strażaków.  Jak mówił wiceminister, to ważny dzień dla Suwałk i jednostki.

Wcześniej, w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę obiektu, a Arkadiusz Buchowski, pełniący obowiązki szefa suwalskiej PSP otrzymał powołanie na komendanta.  Arkadiusz Buchowski to strażak z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Strażacką służbę rozpoczął w Sejnach skąd trafił do Suwałk. To w miejscowej jednostce przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Dwa lata temu został zastępcą komendanta, a niedawno pełniącym obowiązki komendanta.

Nowa komenda ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Koszt budowy to 12 milionów złotych. Jej powstanie pozwoli przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w północnej części Suwałk i powiatu, bo w nowym obiekcie będzie mógł stacjonować sprzęt gaśniczy. W istniejącym obiekcie było to niemożliwe.

 

Autor: AP     Data: 14 stycznia 2018

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.