Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


CEM w gronie szkół certyfikowanych przez MON

Foto: Radio 5

Ełk

Ełckie Centrum Edukacji Mundurowej znalazło się w gronie szkół certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Oznacza to, że w placówce od 1 września realizowany będzie pilotażowy program nauczania przedmiotu edukacja wojskowa. Do udziału w pilotażu MON wybrał 50 szkół z całej Polski. Ukończenie klasy mundurowej w tych placówkach pomoże absolwentom w późniejszej karierze wojskowej.
– To wielki sukces naszej szkoły – mówi Agnieszka Pasko, dyrektor Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

Dyrektor nie ma wątpliwości, że udział w programie Ministerstwa Obrony Narodowej przyniesie korzyści dla całego miasta, bo zwiększa się jego oferta edukacyjna, co przyciągnie do Ełku młodzież.
Uczniowie klas mundurowych certyfikowanych przez MON mogą liczyć na wiele bonusów zarówno w trakcie kształcenia jak i po jego zakończeniu.

Pilotażowy program MON, w którym uczestniczy 50 szkół potrwa 2 lata. Docelowo placówek prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych ma być ponad 300. Uroczyste wręczenie certyfikatu dla ełckiej szkoły zaplanowano na 5 września.

Autor: apk     Data: 22 sierpnia 2017

   
Tagi:

2 komentarze

 1. Beata Odpowiedz

  To nie jest prawda. Tej szkoły nie ma w programie. Są trzy szkoły z naszego województwa: Elbląg, Ostróda i Giżycko. Informacja zamieszczona jest na stronie MON. To bardzo nieładnie wprowadzać ludzi w błąd.

  1. Administracja Szkoły Odpowiedz

   Szanowna Pani Beato
   Szkoła dnia 05.092017r w Kielcach odbiera Certyfikat udziału w PILOTAŻOWYM PROGRAMIE WSPIERANIA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PROWADZĄCYCH PIONY CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.