Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Centrum „na czerwono” – takie powietrze o 19:00

23.01.2019

Suwałki

Kilkakrotne przekroczenia norm czystości powietrza w Suwałkach zanotowały we wtorek wieczorem (22.01.19) umieszczone w mieście czujniki.
Na czerwono zabarwiły się wskaźniki w ścisłym centrum miasta. Niektóre normy zostały przekroczone o kilkaset procent. Jerzy Gałązka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej uspokaja i zapewnia, że to zdarzenie incydentalne. Generalnie jakość powietrza w mieście jest w normie, niemniej zdarzają się mroźne, bezwietrzne wieczory, kiedy wiele osób intensywnie pali w piecach i tak właśnie było we wtorek (22.01.19).

Wtorkowa sytuacja, jak mówi naczelnik, pokazuje też jak wiele jest jeszcze w mieście do zrobienia. Zarząd Budynków Mieszkalnych co roku podłącza do sieci ciepłowniczej kolejne budynki w centrum. Straż Miejska sprawdza, czym suwalczanie palą w piecach, a mimo to dochodzi do skoków zanieczyszczenia.

Dodajmy, że tej zimy Strażnicy Miejscy przeprowadzili ponad 60 kontroli i nikogo nie ukarali mandatem. Nikt nie palił śmieciami. Wszyscy stosowali węgiel lub drewno. Problem w tym, że materiał był zwykle niskiej jakości.

Autor: AP


Źródło: https://airly.eu/map/pl/