Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Centrum Nauki Kopernik z wizytą w Stradunach

10.02.2017

15 stanowisk z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zagościło w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach. Z oferty przygotowanej przez placówkę skorzystało w sumie około 300 uczniów ze szkoły w Stradunach i pobliskich Rękus. Zaproszenie skierowane było do wszystkich placówek edukacyjnych z terenu Gminy Ełk.

– Dzieciaki mogły poprzez zabawę poznać m.in prawa fizyki, anatomię człowieka czy zmierzyć się z łamigłówkami. Co ważne – nie wiązało się to z żadnymi kosztami dla szkoły czy rodziców, mówi Kazimierz Potapczyk, dyrektor ZSS w Stradunach

Dzieciaki z charakterystyczną dla tego wieku ciekawością podchodziły do kolejnych stanowisk. Dużym zainteresowaniem cieszył się model człowieka i związane z tym zadanie umiejscowienia poszczególnych narządów, kula przedstawiająca zjawisko plazmy, łamigłówki czy doświadczenie pod nazwą uciążliwe echo…

Na dociekliwe pytania uczniów odpowiadali animatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jednak jak zaznacza Maria Matias też nie na wszystkie, tak by to dziecko – naprowadzone przez animatora miało szansę samo wysnuć pewne wnioski.

– Przyjazd stanowisk z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie do Stradun możliwy był dzięki rządowemu projektowi- zaznacza Michał Wypij z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Dzisiejsze wydarzenie jest wstępem do dużego projektu edukacyjnego „Tik Tak”, który realizowany będzie w gminie- powiedziała Radiu 5 Magdalena Fuk zastępca wójta Gminy Ełk.