Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Chcą zrekonstruować młyn

Foto: radio5.com.pl

Malesowizna

Ambitne plany Suwalskiego Parku Krajobrazowego. SPK chce zrekonstruować młyn wodny obok swojej siedziby w Malesowiźnie. Po budynku zostały tylko ruiny. Młyn w tym miejscu wybudowano w XVII wieku. Była to jedna z pierwszych tego typu budowli między jeziorem Hańcza a Wigrami. Obecne ruiny pochodzą z lat 30 XX. wieku. – Po rekonstrukcji w budynku powstanie ośrodek edukacyjno-muzealny gdzie będzie można zobaczyć do czego służyły młyny wodne, a także ekspozycje związane z historią, przyrodą i walorami Parku – mówi Radiu 5 Teresa Świerubska, dyrektor SPK.

Zrekonstruowany budynek będzie większy niż pierwotnie. Dyrekcja Parku chce żeby został zbudowany z zachowaniem architektury regionalnej.

Pieniądze na projekt przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Białymstoku. – Zamknięcie tego etapu pozwoli nam na poszukiwanie środków na budowę, które są szacowano na około 10 mln zł – mówi Świerubska.

Autor: Em     Źródło: Radio 5Data: 17 marca 2017

   
Tagi:

10 Komentarzy

 1. suwalczanin Odpowiedz

  Cos ludzie zle sie odrzywiaja zatracili wartosc pieniadza za tyle kasy to mozna wiezowiec postawic a nie jeden mlyn hehe Wszystkiego sie nie uratuje

 2. Bazyl Odpowiedz

  Co za bezmyślne wywalanie pieniędzy w błoto. Przecież są młyny w SPK np. w Udziejku. Obecny właściciel chętnie sprzeda go za 1 mln a 9 mln pozostanie na inne cele. Zlikwidować tych pasożytów czyli SPK.

 3. Mieszkaniec Odpowiedz

  Popieram „Bazyla” może lepiej SPK niech te pieniądze przeznaczy na budowę dróg w swojej strefie to chociaż mieszkańcy i turyści będą mieli jakiś pożytek z tego parku a nie tylko same utrudnienia i zakazy. Szanowna Dyrekcja SPK niech poprawi przejrzystość dróg na zakrętach a tym samym zadba o bezpieczeństwo ludzi korzystających z nich, gdyż nie pora to czynić jak wydarzy się wypadek.

 4. bialy Odpowiedz

  Przecież ta turbina w tym młynie działała jak właścicielem był SPK przez niewłaściwe użytkowanie została zniszczona a teraz raptem odbudowa może lepiej było nie niszczyć niż teraz odbudowywać ,jak rolnik chce żeby park zabezpieczył uprawy przed szkodami wyżądzanymi przez zwierzęta to brak funduszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.