Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Chciała pomóc wnuczce, została oszukana

10.08.2018

Grajewo

Chciała pomóc wnuczce, została oszukana. Ponad 2 tysiące złotych straciła seniorka z Grajewa, oszukana metodą „na wnuczka”.

Mimo apeli policji o czujność, wciąż dochodzi do takich sytuacji, jak ta w Grajewie. Telefon stacjonarny seniorki zadzwonił w czwartek (09.08) około południa. Rozmówczyni poinformowała starszą kobietę, że jej wnuczka spowodowała poważny wypadek drogowy, w którym są osoby ranne. Z relacji dzwoniącej wynikało, że jedynym ratunkiem dla wnuczki seniorki z Grajewa jest wpłacenie kaucji. Kwota ponad 2 tys. zł miała uchronić rzekomą wnuczkę przed aresztem. Dzwoniąca powiedziała, że zgłosi się po pieniądze, jednocześnie zakazując kontaktowania się w tej sprawie z kimkolwiek innym. Grajewianka chcąc ratować wnuczkę, przekazała oszustce ponad 2 tys. zł, która osobiście przyszła po pieniądze. Po pewnym czasie zaniepokojona całą sytuacją seniorka skontaktowała się ze swoją rodziną. Wówczas okazało się, że padła ofiarą oszustów. Powiadomiono policję.

A mundurowi po raz kolejny apelują do osób starszych o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznanymi nam osobami i podejmowanie rozważnych i przemyślanych decyzji finansowych.

Źródło: KPP w Grajewie
Autor artykułu: jwe