Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Co z pieniędzmi za dworzec?

Foto: radio5.com.pl

Augustów

– Chciałbym, aby pieniądze ze sprzedaży dworca PKS zostały w Augustowie – mówił w poniedziałek (19.06) w Radiu 5 Wojciech Walulik, burmistrz miasta. O tym, że PKS Nova zbyła plac, gdzie parkują autobusy, informowaliśmy kilka dni temu. Za teren w ścisłym centrum miasta nabywca zapłacił około 3 milionów 250 tysięcy złotych. Cezary Sieradzki, prezes Zarządu poinformował, że pieniądze trafią na cele spółki. Być może będzie to nabycie nowego taboru, co poprawi jakość usług. Natomiast burmistrz chce, aby pieniądze ze sprzedaży gruntu PKS przeznaczyć na budowę nowego dworca w Augustowie. Trzeba dodać, że zgodnie z umową z placu w centrum, PKS Nova będzie mógł korzystać do końca wakacji.

Prezes PKS Nova chciałby, aby w kosztach budowy ewentualnego dworca partycypowali wszyscy przewoźnicy, którzy chcieliby z niego korzystać. Nie chce, aby wszystkie obciążenia spoczęły na PKSie. Najlepszym rozwiązaniem, zdaniem Cezarego Sieradzkiego, byłoby zaangażowanie prywatnego inwestora, który prowadziłby dworzec w zamian za opłaty za użytkowanie.  Prezes zaznacza też, że zamierza rozmawiać z nabywcą o wydłużeniu możliwości korzystania ze zbytego już placu. Tymczasem trwają rozmowy nad wyznaczeniem nowego miejsca postojowego autobusów PKSu. Pod uwagę brany jest przystanek komunikacji miejskiej przy ulicy  Mariana Jonkajtysa, gdzie zatrzymują się inni przewoźnicy,  albo utworzenie nowego dworca na obrzeżach miasta, przy ulicy Mazurskiej. Dodajmy, że PKS rozważa również sprzedaż swoich gruntów w Suwałkach. Prezes nie kryje, że chciałby zbyć tereny od gmachu dworca do ulicy Przytorowej.  Po takiej transakcji, należący do miasta dworzec zachowałby swoją rolę a autobusy mogłyby zatrzymywać się na przyległym parkingu dla osobówek.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 19 czerwca 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. kobii Odpowiedz

    Jak trzeba bardzo nie lubic Polski zeby takie rzeczy robic, posprzedawac i zwinac interes . Przeciez taki dyrektor to powinien isc siedziec do lagru albo obozu na spalenie,Szok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.