Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Coraz bliżej podania leku. Dobre wieści od mamy Hani

24.10.2020

Ełk/Lublin

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Hania Poczobut w przyszły czwartek (29.10) otrzyma lek, którego zakup możliwy był dzięki kilkumiesięcznej zbiórce pieniędzy. Lek Zolgensma, określany mianem najdroższego na świecie, wykorzystywany jest w terapii dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni. Mama dziewczynki w portalu społecznościowym podzieliła się dobrymi wieściami o stanie zdrowia Hani:

„Kochani. Obyło się bez antybiotyku. Hania miała robione USG płuc i nie ma żadnych objawów infekcji. Lekarz zalecił większe oklepywanie plecków. To dobre wieści, ale ze względu na covid, podanie mamy przesunięte na następny tydzień” – napisała na Facebook’u.

By nie narażać Hani na niebezpieczeństwo złapania infekcji, ona i jej bliscy nie będą wracać do Ełku. Najbliższy tydzień spędzą w Lublinie, bo to tam dziewczynka przyjmie lek. Preparat Zolgensma został podany dotychczas 600 osobom na świecie.

„Pozostaje nam trzymanie kciuków i nadzieja, że w końcu szczęśliwie doczekamy podania leku. Dziękujemy za wsparcie i miłe słowa. Czytamy wszystkie Wasze komentarze. Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami” – czytamy we facebook’owym wpisie mamy Hani.

Hania Poczobut 15 października świętowała roczek. Preparat, na który jej rodzina przez kilka miesięcy zbierała pieniądze, podaje się jednorazowo dzieciom, które nie mają jeszcze dwóch lat.

Źródło: Facebook Pomoc Hani Poczobut chorej na SMA/fsma.pl/Radio 5
Autor artykułu: mp