Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Członkowie zarządu Mazura złożyli rezygnację

09.11.2019

Ełk

Członkowie zarządu czwartoligowego klubu piłkarskiego MKS Mazur Ełk złożyli rezygnację z pełnionej funkcji.

W informacji, zamieszczonej w sobotę (09.11.) na profilu Mazura w portalu społecznościowym, czytamy, że w piątek (08.11.) wieczorem odbyło się spotkanie zarządu z kibicami i Radą Drużyny. Członkowie Zarządu: Artur Iwanowicz, Jarosław Olszewski, Adam Szulc i Tomek Suchocki złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.

Tomek Suchocki jest pełniącym obowiązki Prezesa do czasu Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się za 2 tygodnie.

W dalszej części czytamy, że członkowie Zarządu dziękują kibicom za wsparcie podczas tych trudnych oraz pełnych pracy miesięcy. Życzą również powodzenia osobom, które zdecydują się wejść w skład nowego Zarządu.

O trudnej sytuacji w Mazurze mówiliśmy w wiadomościach Radia 5 w czwartek (07.11.). W mediach społecznościowych pojawiło się następujące oświadczenie zawodników drużyny seniorskiej:”Zawodnicy pierwszej drużyny zawieszają treningi. Powodem jest trudna współpraca z niektórymi członkami Zarządu Klubu.” Za słowami poszły czyny. Na treningu drużyny, która liczy 26 zawodników, nie pojawiło się 2/3 z nich. Kolejnego dnia nie przyszedł już nikt.

Artur Iwanowicz prezes zarządu czwartoligowej drużyny piłkarskiej zapowiadał, że wobec zawodników wyciągnięte zostaną konsekwencje dyscyplinarne.

Nieoficjalnie mówiło się, że postawa zawodników spowodowana była trudną sytuacją finansową klubu i brakiem wypłat. Iwanowicz w rozmowie z Radiem 5 przyznał, że są zaległości finansowe względem zawodników, jak podkreślił, nie przekraczają jednak 50% ostatniej miesięcznej wypłaty.

Zgodnie z kalendarzem forBET IV ligi w sobotę (09.11.) Mazur Ełk powinien zmierzyć się Olimpią II Elbląg. Pierwszy gwizdek na stadionie im.Stefana Marcinkiewicza o godzinie 13:30. Jak udało nam się ustalić, zawodnicy po decyzji Zarządu o rezygnacji z pełnionej funkcji, mimo nieobecności na ostatnich treningach pojawią się na murawie i rozegrają mecz.

Jaka będzie najbliższa przyszłość klubu? Wyłoniony zostanie nowy zarząd. Jak powiedział w sobotę (09.11.) Radiu 5 Artur Iwanowicz, są osoby chętne, aby podjąć się tego zadania i uzdrowić sytuację w Mazurze. Członkowie zarządu, którzy podjęli decyzję o rezygnacji, dokończą trwającą teraz rundę jesienną.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe