Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Czy i jak pomóc powiatowi w utrzymaniu szpitala?

Foto: Radio 5

Giżycko

Trudna sytuacja szpitala powiatowego w Giżycku. Jak już informowaliśmy w wiadomościach Radia 5 z początkiem roku zamknięto oddział pediatryczny. Wszystko przez brak odpowiedniej liczby lekarzy mogących zapewnić wymaganą całodobową opiekę.

Możliwość wsparcia powiatu giżyckiego w utrzymaniu szpitala rozważa samorząd miejski i zachęca mieszkańców do wypowiedzenia się w tym temacie. Można to zrobić biorąc udział w konsultacjach społecznych.

-Chcę zapytać mieszkańców co na ten temat sądzą- mówi Wojciech Iwaszkiewicz burmistrz Giżycka. Pytania zawarte w ankiecie dadzą odpowiedź nie tylko na na pytanie „Czy MIASTO GIŻYCKO powinno wspierać funkcjonowanie Szpitala w Giżycku? „, ale również jak to wsparcie powinno wyglądać i jak szpital powinien funkcjonować w przyszłości.

– Zapraszam do rozmów okoliczne samorządy- mówi Iwaszkiewicz.

W konsultacja można wziąć udział do 31 stycznia. Ankiety wypełnia się anonimowo, a ich wyniki posłużą samorządowi miejskiemu na poznanie opinii mieszkańców w temacie słuszności i zakresu pomocy samorządowi powiatowemu w utrzymaniu szpitala.
Ankieta dostępna jest na stronie internetowej miasta pod adresem www.gizycko.pl. Tam też więcej informacji na temat sposobu dostarczenia wypełnionych ankiet do Urzędu.

Autor: ds,jwe     Data: 5 stycznia 2018

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. Zofia D. Odpowiedz

    Nasza władza ma teraz taką linię, że służba zdrowia nie jest w zasadzie potrzebna (#niechjadą), a w razie choroby najlepiej się pomodlić. Jak sie Panu Bogu spodoba, to pozwoli wyzdrowieć, a jak nie… no to niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.

  2. JMGJ Odpowiedz

    Przecież to był wzorowy szpital, restrukturyzowany , wychwalany , pani dyrektor jakieś 15 lat temu…przyjeżdżała uczyć suwalskich dyrektorów jak mają wziąć krótko suwalskich lekarzy i pielęgniarki, jak przez całą noc wszyscy mają być na nogach i nie maja prawa usiąść , a broń Boże na drugim krześle wesprzeć nóg.Jak wszyscy pracują tam z ochotą i w podskokach za obcięte pobory i jak wspaniałe mają wyniki i krótki czas średniego pobytu pacjenta na oddziale .Wypowiadała się w telewizji .Byłą gwiazdą reformy służby zdrowia .Restrukturyzowała wyśmienicie , a co teraz ???Może przywrócić do dyrekcji tą panią to wszyscy wrócą do pracy za najniższą krajową?Hahhahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.