Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Czy i jak pomóc powiatowi w utrzymaniu szpitala?

05.01.2018

Trudna sytuacja szpitala powiatowego w Giżycku. Jak już informowaliśmy w wiadomościach Radia 5 z początkiem roku zamknięto oddział pediatryczny. Wszystko przez brak odpowiedniej liczby lekarzy mogących zapewnić wymaganą całodobową opiekę.

Możliwość wsparcia powiatu giżyckiego w utrzymaniu szpitala rozważa samorząd miejski i zachęca mieszkańców do wypowiedzenia się w tym temacie. Można to zrobić biorąc udział w konsultacjach społecznych.

-Chcę zapytać mieszkańców co na ten temat sądzą- mówi Wojciech Iwaszkiewicz burmistrz Giżycka. Pytania zawarte w ankiecie dadzą odpowiedź nie tylko na na pytanie „Czy MIASTO GIŻYCKO powinno wspierać funkcjonowanie Szpitala w Giżycku? „, ale również jak to wsparcie powinno wyglądać i jak szpital powinien funkcjonować w przyszłości.

– Zapraszam do rozmów okoliczne samorządy- mówi Iwaszkiewicz.

W konsultacja można wziąć udział do 31 stycznia. Ankiety wypełnia się anonimowo, a ich wyniki posłużą samorządowi miejskiemu na poznanie opinii mieszkańców w temacie słuszności i zakresu pomocy samorządowi powiatowemu w utrzymaniu szpitala.
Ankieta dostępna jest na stronie internetowej miasta pod adresem www.gizycko.pl. Tam też więcej informacji na temat sposobu dostarczenia wypełnionych ankiet do Urzędu.