Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Czy na osiedlu Zatorze powstanie schronisko dla osób bezdomnych?

11.09.2020

Ełk

Trwają konsultacje społeczne dotyczące możliwości budowy na Zatorzu schroniska dla osób bezdomnych oraz oczekiwań mieszkańców tego osiedla. Wczoraj (10.09) odbyło się spotkanie z nimi, przedstawicielami Monaru oraz władzami miasta. Jak mówi Nikodem Kemicer, kierownik dotychczasowego schroniska, obecne jest za małe.

Po obecnym schronisku wkrótce przebiegać ma mała obwodnica. Miejska działka, gdzie mógłby powstać nowy obiekt, jest najbardziej oddalona od siedzib ludzkich. Okazuje się, że wielu mieszkańców osiedla nie chce sąsiedztwa schroniska, nawet oddalonego o kilkaset metrów.

Marcin Grzesiukiewicz, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla „Zatorze”, argumentuje, że przy ul. Bema i w okolicy są już budynki o funkcji socjalnej.

Na wiele pytań odpowiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku oraz przedstawiciele Monaru. Do dyskusji włączył się także między innymi radny Adam Bartoszewicz.

Po spotkaniu jasne już jest między innymi, że Monar nie chce na Zatorzu prowadzić ośrodka leczenia dla narkomanów.

Jak mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku – zarządzone przez niego konsultacje służą poznaniu opinii, rzeczowej dyskusji oraz obalaniu mitów.

Konsultacje potrwają do 18 września. Więcej o nich na stronie ełckiego ratusza.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm