Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Czy radni wydzierżawią teren pod leśne przedszkole?

26.03.2019

Giżycko

Czy w Giżycku powstanie leśne przedszkole? Na pomysł utworzenia takiej całorocznej placówki wpadła Fundacja Północny -Wschód i wystąpiła do Rady Miasta z wnioskiem o odpłatną dzierżawę.

Leśne przedszkole to inicjatywa ciesząca się dużym powodzeniem w krajach skandynawskich. Zyskuje również coraz większą popularność w Polsce. Głównym założeniem takich placówek jest umożliwienie dzieciom spędzania znacznej części czasu na łonie natury. W leśnych przedszkolach jest to nawet 80% w skali roku, w myśl zasady „nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe ubranie”- zaznacza Aneta Górska prezes Fundacji Północny-Wschód, której celem jest utworzenie takiej placówki nad Niegocinem w ramach Leśnego Projektu Edukacyjnego „W listowiu”.

Pierwowzorem placówki, jaka miałaby powstać w Giżycku jest leśne przedszkole funkcjonujące pod Białymstokiem. Jego bazą jest namiot sferyczny, tłumaczy Aneta Górska.

Pierwszym krokiem do utworzenia leśnego przedszkola jest jego lokalizacja. Fundacja Północny -Wschód chciałaby swój Leśny Projekt Edukacyjny „W listowiu” realizować na terenie wydzierżawionym odpłatnie od miasta. Mowa o obszarze około 1200 metrów kw w okolicy wzgórza św. Brunona.
Dlaczego Fundacja zdecydowała się na taką lokalizację?

Placówka w Giżycku, jeśli powstanie, świadczyć będzie opiekę dla 20 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
Czy miasto wydzierżawi teren Fundacji? Zdecydują podczas najbliższej sesji (27.03.) miejscy radni.

Źródło: Radio 5
Autor:  jwe