Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Czy to koniec SODNu?

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli stracił akredytację Kuratora Oświaty. To skutek przeprowadzonych w Ośrodku kontroli, które wykazały nieprawidłowości. Kuratorium zarzuciło SODNowi niezachowanie właściwej organizacji doskonalenia nauczycieli: przygotowania, dokumentowania, wnioskowania i wyciągania z wniosków informacji co do trafności działań. Bożena Dzitkowska, pełniąca obowiązki Podlaskiego Kuratora Oświaty zaznacza, że takie Ośrodki muszą mieć akredytacje Kuratorium. Zakłada, że dyrekcja i pracownicy ośrodka dołożą wszelkich starań, aby ją odzyskać. Mają na to rok. W przeciwnym razie SODN czeka zamknięcie.

Jednocześnie Bożena Dzitkowska nie wyklucza wystąpienia do prezydenta Suwałk z wnioskiem o odwołanie Wioletty Cieślukowskiej z funkcji dyrektora Ośrodka.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach to publiczna, samorządowa placówka, która od 17 lat zajmuje się doskonaleniem nauczycieli, wspomaganiem pracy szkół, doradztwem, organizacją kursów. To również pierwszy taki ośrodek w Polsce, który stracił akredytację Kuratorium. Z dyrektor SODNu nie udało się nam skontaktować.

Autor: AP     Data: 14 marca 2018

   
Tagi:

6 Komentarzy

    1. Kula Odpowiedz

      Potem dziwią się, że całe tałatajstwo z kod i innych efemeryd partyjnych zrobiło sobie żerowisko w Suwałkach.

  1. Amelka Odpowiedz

    No cóż, jak się zatrudnia na stanowisku dyrektora konkubine swojego najlepszego przyjaciela Pana M Sz, która kompletnie nie ma pojęcia o zarządzaniu taką jednostką to tak się właśnie dzieje.
    WSTYD PANIE PREZYDENCIE!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.