Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Czy to koniec SODNu?

14.03.2018

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli stracił akredytację Kuratora Oświaty. To skutek przeprowadzonych w Ośrodku kontroli, które wykazały nieprawidłowości. Kuratorium zarzuciło SODNowi niezachowanie właściwej organizacji doskonalenia nauczycieli: przygotowania, dokumentowania, wnioskowania i wyciągania z wniosków informacji co do trafności działań. Bożena Dzitkowska, pełniąca obowiązki Podlaskiego Kuratora Oświaty zaznacza, że takie Ośrodki muszą mieć akredytacje Kuratorium. Zakłada, że dyrekcja i pracownicy ośrodka dołożą wszelkich starań, aby ją odzyskać. Mają na to rok. W przeciwnym razie SODN czeka zamknięcie.

Jednocześnie Bożena Dzitkowska nie wyklucza wystąpienia do prezydenta Suwałk z wnioskiem o odwołanie Wioletty Cieślukowskiej z funkcji dyrektora Ośrodka.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach to publiczna, samorządowa placówka, która od 17 lat zajmuje się doskonaleniem nauczycieli, wspomaganiem pracy szkół, doradztwem, organizacją kursów. To również pierwszy taki ośrodek w Polsce, który stracił akredytację Kuratorium. Z dyrektor SODNu nie udało się nam skontaktować.