Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

De Mono zagra charytatywnie

18.10.2019

Suwałki

Koncert charytatywny na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym odbędzie się w piątek 25 października w Suwalskim Ośrodku Kultury. Stowarzyszenie od wielu lat wspomaga niepełnosprawnych i ich rodziny z terenów powiatu suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego. Pod opieką ośrodka pozostaje 19 osób. Na miejscu funkcjonują też grupy wsparcia. Rodzice otrzymują opiekę wytchnieniową. To jedyna taką placówką w regionie. Niestety, z biegiem lat, zaczęło brakować w nim miejsca. Nie tylko dla kolejnych podopiecznych, ale też na codzienną, niezbędną rehabilitacje. Aby rozbudować ośrodek, potrzebne są fundusze. Te zbierane są od lat, m.in. poprzez organizację balu charytatywnego, dni otwartych i koncertów. Najbliższy koncert charytatywny na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym odbędzie się 25 października. W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi znany w całym kraju zespół De Mono. Na wydarzenie zaprasza Krzysztof Jurewicz, przewodniczący Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

– Od lat wspieramy rozbudowę ośrodka. Niestety potrzeby przekraczają możliwości pomocy ze strony gminy. Zachęcamy więc wszystkich do pomocy – mówi Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki

Koncert charytatywny grupy De Mono w Suwalskim Ośrodku Kultury już w przyszły piątek (25.10). Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony no pomoc w rozbudowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.

Autor: AP