Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Delegacja gminy w polskiej szkole na Litwie

26.04.2019

Suwałki/Pakiena

Delegacja Gminy Suwałki na czele z wójtem Zbigniewem Mackiewiczem, wzięła udział w uroczystości nadania sztandaru polskiej Szkole Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie w rejonie wileńskim, połączonej z jubileuszem 100-lecia szkolnictwa w tej miejscowości.

Święto w Pakienie rozpoczęła ceremonia przekazania i poświęcenia szkolnego sztandaru. Na jego zielonym tle widnieje patron szkoły – poeta, noblista Czesław Miłosz oraz jego słowa: „Co zdążysz zrobić, to zostanie…”. Przyjmując od fundatorów – kibiców Legii Warszawa nowy sztandar, jako symbol historii i tradycji placówki, dyrektor Janina Nowickaja i uczniowie ślubowali, że będą szanować oraz godnie reprezentować swoją szkołę.

W uroczystościach wzięli też udział dyrektor Katarzyna Gałaszewska i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, którzy z polską szkołą w Pakienie współpracują od 6 lat. Delegacja przekazała na ręce dyrektor książki, gry i boomboks ufundowany przez Radę Rodziców w Płocicznie-Tartak, oraz w imieniu Stowarzyszenia „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania, artykuły biurowe i plastyczne.

Autor: AP

Źródło: Urząd Gminy Suwałki