Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Delegacja z partnerskiego Orbassano gości w Ełku

05.07.2019

Ełk

Oficjalna delegacja z partnerskiego włoskiego miasta Orbassano gości w Ełku.

To burmistrz miasta Cinzia Maria Bosso, przewodniczący rady Eugenio Gambetta, zawodniczki dwóch klubów siatkarskich i trenerzy. W piątek (05.07.) w Urzędzie Miasta Ełku prezydent miasta, Tomasz Andrukiewicz oraz zastępcy, Artur Urbański i Mirosław Hołubowicz przywitali gości. Wręczone zostały pamiątkowe upominki, zarówno goście, jak i gospodarze, wymienili się też piłkami do siatkówki, na których złożone zostały podpisy przedstawicieli obu partnerskich miast.

Nie zabrakło również podsumowań, zapoczątkowanej 9 lat temu, współpracy. W 2010 roku burmistrzem włoskiego Orbassano był, obecny przewodniczący rady miejskiej, Eugenio Gambetta. Zwracał uwagę na wielopłaszczyznowość, podejmowanych przez minione lata działań, począwszy od sportu, poprzez kulturę, po administrację i inwestycje.
– Korzyści z takiej współpracy są po obu stronach – podkreśla Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Burmistrz Orbassano Cinzia Maria Bosso, w rozmowie z Radiem 5, wskazuje również na jeszcze jeden ważny aspekt współpracy.

W ramach, trwającej właśnie wizyty, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Miast Partnerskich Ełk – Orbassano. Delegacja pozostanie w Ełku do niedzieli (07.07.). Co zaplanowano?

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe