Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Do szpitala trafi specjalistyczny sprzęt

08.07.2020

Ełk

Sprzęt za niemal 820 tysięcy złotych trafi do szpitala wojskowego w Ełku.

Szpitalny Oddział Ratunkowy wzbogaci się o mobilny aparat RTG, pompy infuzyjne i łóżka z materacem. Do tego lekarze otrzymają przenośny, kardiologiczny aparat USG i automatyczne urządzenie, wspomagające resuscytację. Dodatkowo w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pojawi się mobilny aparat USG.

Zakupy są możliwe dzięki pomocy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Zarząd województwa decyduje o przyznaniu dofinansowania poszczególnym placówkom na rozwój specjalistycznych usług medycznych. W ostatniej puli przyznano wsparcie na kwotę 3,2 miliona złotych.

Ponad 40% pieniędzy trafiło do Ełku – zarówno do 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPOZ w Lublinie – Filia w Ełku, który otrzymał 696 881 złotych, jak i do szpitala miejskiego „Pro-Medica”, gdzie wsparcie wyniosło dokładnie 697 886,58 złotych. Dzięki temu szpital wojskowy na zakupy wyda niecałe 123 tysiące złotych.

Pod koniec czerwca zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał dodatkowe pieniądze pięciu placówkom; dofinansowanie w kwocie 299 tysięcy złotych dostał też między innymi Szpital Powiatowy w Węgorzewie.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp