Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Do tego zawodu trzeba mieć powołanie”

13.05.2019

Ełk

Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku, Andrzej Bujnowski, prezes spółki „Pro-Medica” oraz Michał Wawreszuk, zastępca komendanta 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie – Filia w Ełku podziękowali pielęgniarkom i położnym za trud włożony w ich pracę.

Okazją do tego był, obchodzony 12 maja, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Dzień później w Ełckim Centrum Kultury padły słowa uznania wobec białego personelu placówek zdrowotnych z Ełku i okolic. Jak mówi Artur Urbański, to właśnie pielęgniarki i położne towarzyszą nam od chwili narodzin aż do śmierci.

Nie zabrakło kwiatów złożonych na ręce Ewy Faliszewskiej, Pielęgniarki Naczelnej Szpitala „Pro-Medica” w Ełku oraz Elżbiety Araminowicz-Kierklo, Kierownik ds. Pielęgniarstwa 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie – Filia w Ełku. – Do tego zawodu trzeba mieć powołanie – zaznacza Elżbieta Araminowicz-Kierklo.

Jak mówi Ewa Faliszewska, cieszy fakt, że pielęgniarek przybywa, choć ich liczba mogłaby rosnąć szybciej. Spytaliśmy o rady dla młodszych koleżanek po fachu.

Uroczystości towarzyszył występ artystyczny wokalistek Ełckiego Centrum Kultury.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm