Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dobiega końca głosowanie w Budżecie Obywatelskim Grajewa

26.09.2020

Grajewo

Jeden dzień pozostał do końca głosowania w Budżecie Obywatelskim Grajewa na 2021 rok. Do rozdysponowania jest 150 tysięcy złotych. O tę kwotę walczą pomysłodawcy dwóch projektów.

Pierwsze z zadań zakłada budowę i doposażenie placu zabaw z plenerową siłownią przy ulicy Ekologicznej. Na terenie leżącym w pobliżu pływalni miałyby się znaleźć m.in.: huśtawka, karuzela i trampolina, a także urządzenia do ćwiczeń, takie jak steper czy orbitrek. Dodatkowo pomysłodawcy zaplanowali ustawienie na placu dwóch ławek solarnych z Wi-Fi i możliwością ładowania urządzeń przez USB.

Druga idea zakłada poprawę bezpieczeństwa pieszych w mieście. W trzech miejscach w Grajewie, przy pasach dla przechodniów, zostałyby zainstalowane inteligentne systemy. W ich skład weszłyby m.in. czujniki ruchu i lampy ostrzegawcze. Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześniej dostałby informację o znajdującym się na przejściu pieszym lub takim, który dopiero się do niego zbliża. Jeśli ten projekt uzyska najwięcej głosów, inteligentne „zebry” powstaną na ulicy Konstytucji 3 Maja (naprzeciw wejścia do szkoły), za blokiem Osiedla Południe 15 (w pobliżu placu zabaw) oraz na ulicy Koszarowej (przy zejściu do Parku Solidarności).

Mieszkańcy Grajewa mogą wybierać jeszcze dziś (26.09) i jutro (27.09). Osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodziców. Głosowanie zakończy się w niedzielę o północy.

Który projekt okaże się zwycięski? O tym grajewski magistrat poinformuje do 5 października.

Źródło: Urząd Miasta Grajewo
Autor artykułu: mp