Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Donos na prezesa trafił do Ostrołęki

Foto: radio5.com.pl

Suwałki/Ostrołęka

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zajmie się sprawą anonimowego doniesienia na Jacka Sowula, prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach. Pismo niedawno wpłynęło do prokuratury w Suwałkach, ale miejscowi śledczy ze względu na znajomość z sędzią, wystąpili o wyłączenie z postępowania. Prokuratura Regionalna zdecydowała o przekazaniu sprawy do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Dorota Korzep-Czekalska, Prokurator Rejonowy w Ostrołęce, w rozmowie z Radiem 5 poinformowała, że na razie donos czeka na weryfikację pozaprocesową. Dopiero po niej śledczy zdecydują o wszczęciu ewentualnego postępowania. Jak wyjaśniał, donos jest swoistym przedrukiem z tekstów prasowych na temat sędziego Jacka Sowula. Sugerowano w nich między innymi, że sędzia został prezesem za uchylenie wyroku uniewinniającego w sprawie zakłócenia porządku na wystawie generała Władysława Andersa w Archiwum w Suwałkach. Po publikacji na ten temat Jacek Sowul wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że takie sugestie są kłamliwe i hańbiące dla rzetelności dziennikarskiej. Dodajmy, że właśnie z powodu donosu pod znakiem zapytania stanęło miejsce procesu aktywistów Komitetu Obrony Demokracji obwinionych o zakłócenie porządku na wspomnianej wystawie.

Autor: AP     Źródło: Prokuratura Rejonowa w OstrołęceData: 14 marca 2018

   
Tagi:

6 Komentarzy

 1. olo Odpowiedz

  Kodziarstwo, brzytwy się chwyta. Głowa do góry Panie sędzio, ludzie tacy jak Pan potrafiący przeciwstawić się środowiskowej koterii będą zapamiętani jako wzór odwagi i uczciwości. Życzę Panu wszystkiego najlepszego.

 2. zammik Odpowiedz

  i co z tego ???? Czy Suwałki czy Ostrołęka to już wszystko obsadzone przez Pisuary. Umorzą na bank i nic z tego nie będzie. A prezesunio i ten z Suwałk i z Wawki będzie nam się śmiał w twarz

 3. kaja Odpowiedz

  Olo. A ja życzę sobie żeby go tak sprawiedliwie osądzano, jak tych oskarżanych za zakłócenie porządku w trakcie agitacji wyborczej Pani Anders . Mam nadzieję, że analogicznie do w/w sprawy, za przyczyną sprawiedliwych sądów i prokuratury, sprawa dot. Pana sędziego też będzie wracała parę razy na wokandę.

 4. Jakto Odpowiedz

  421 tys złotych zarobiła Beata Sadurska z Pis w 2017 roku – dobra zmiana – i to wcale nie najwięcej – , a gdzie normalni zjadacze chleba /sprzątaczki, woźne, sprzedawczynie itp i itd / którzy poparli tą zmianę, a miało być sprawiedliwie

 5. pan z Suwałk Odpowiedz

  Niech żyje PiS niech zyje , i dalej robi to co robi my Polacy to doceniamy . Już dość kłamania , korupcji .
  Wreszcie Polska bedzie Polską . tak trzymać !!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.