Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dotkliwie pobił i okradł. Ofiarę napadł w domu

14.11.2018

Giżycko

Za dokonanie rozboju odpowie 23-letni mieszkaniec Giżycka. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak informują policjanci, znany funkcjonariuszom 23-latek najpierw zniszczył samochód, a następnie dotkliwie pobił i okradł 60-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu.

Gdy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o wandalu, który kopie w pojazd zaparkowany przy ul. Konarskiego w Giżycku, udali się na miejsce. Sprawcy już tam nie było. Ustalenia wskazywały, że mężczyzna uciekł do pobliskiego bloku.

Mundurowi usłyszeli krzyki dobiegające z jednego z mieszkań. Na podłodze z urazem głowy leżał nieprzytomny właściciel lokalu, na ścianach oraz na podłodze były ślady krwi i porozrzucane przedmioty. W mieszkaniu był również agresywny młody mężczyzna, którego wygląd pasował do opisu wandala odpowiedzialnego za zniszczenie auta. Policjanci obezwładnili oprawcę i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. 60-latek trafił do szpitala. Jak informują policjanci, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przy 23-letnim mieszkańcu Giżycka funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze oraz telefon należący do poszkodowanego 60-latka.

23-latek został już tymczasowo aresztowany, za kratkami może spędzić nawet 12 lat.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe