Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Dożynki Gminy Kalinowo

Foto: Radio 5

Borzymy

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę. Rolnicy z gminy Kalinowo spotkali się w niedzielę (27.08) na dorocznym święcie plonów. Tym razem dożynki gminne odbyły się w Borzymach.

Wszystko zaczęło się tradycyjnie dziękczynną mszą świętą. Następnie uczestnicy przeszli na boisko miejscowej szkoły. Tam wydarzenie otworzył wójt gminy Kalinowo, Andrzej Bezdziecki. Dożynki były ucztą artystyczną i kulinarną. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły, a w ognisku piekły się ziemniaki, którymi częstowano uczestników imprezy. To w nawiązaniu do tegorocznego hasła dożynek, które brzmiało „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Podczas święta plonów odbył się również konkurs wieńców dożynkowych, a kilkanaście osób zaprezentowało swoje wyroby w konkursie na najlepszą nalewkę domową.

Tradycja organizowania dożynek została przywrócona w gminie Kalinowo 10 lat temu.
– Rolnictwo to najważniejszy zawód na naszym terenie – mówił wójt, Andrzej Bezdziecki.

W ocenie wójta ze względu na pogodę rolnicy od kilku lat nie mają łatwo. Jednak w porównaniu z kataklizmami jakie dotknęły inne rejony Polski, nie ma na co narzekać.

Zadowolenia z tegorocznych plonów nie kryje Jacek Bukowski rolnik z Lisewa, który podczas dożynek występował w roli starosty.

Świętowanie rolników z powiatu ełckiego dopiero się rozpoczyna. Za tydzień dożynki odbędą się w Prostkach, a za dwa tygodnie w Nowej Wsi Ełckiej.

Autor: apk     Data: 27 sierpnia 2017

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.