Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dramatyczny apel dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

24.03.2020

Białystok

Z apelem o pomoc przy zabezpieczeniu pacjentów placówki i jej personelu zwrócił się do mieszkańców regionu Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

W dramatycznym liście do pacjentów, internautów i mieszkańców województwa podlaskiego, który wystosował dyrektor placówki Marek Karp, czytamy:

„Nadal chcemy służyć naszym Pacjentom, jednak na taką skalę problemów nie byliśmy przygotowani. Potrzebujemy pilnie niezbędnych materiałów i sprzętu do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz lekarzy i pozostałego personelu medycznego.

Na rynku brakuje podstawowych środków ochrony osobistej i dezynfekcji. Sytuacja jest dynamiczna, więc szybkość działania ma tu szczególne znaczenie.

Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o wszelkie wsparcie, w szczególności rzeczowe i finansowe, byśmy mogli skutecznie przeciwdziałać i leczyć pacjentów zagrożonych z koronawirusem. Dziękujemy za każdą chęć pomocy i okazane wsparcie.”

Warto przypomnieć, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny to wysoce specjalistyczna jednostka. Świadczona jest tu pomoc w zakresie kardiochirurgii czy neurochirurgii oraz wielu innych specjalizacji medycznych.

Szpital jest w podwyższonej gotowości, ponieważ są tam również oddziały zakaźne, wyspecjalizowane do walki z koronawirusem.

„Zwracam się z uprzejmą prośbą o wszelką pomoc materialną i inicjatywy przyczyniające się do wzmocnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu oraz pacjentów” – czytamy w liście dyrektora.

Wszyscy, którzy są w stanie pomóc placówce proszeni są o kontakt: e-mail: sekretrariat@uskwb.pl oraz telefon: 85 831 84 01.

Pełna treść apelu do pobrania

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk