Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dwa wypadki w powiecie giżyckim – poważnie ranny motocyklista

12.08.2019

Powiat giżycki

Na drogach powiatu giżyckiego w niedzielę (11.08.) doszło do dwóch wypadków. W jednym z nich poważnie ucierpiał motocyklista.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godz. 01:30 na trasie Miłki-Giżycko. Ze wstępnych ustaleń giżyckiej policji wynika, że 23-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Do szpitala trafił 21-letni pasażer, ze złamaną kością ramienia. Po przeprowadzonych badaniach stanu trzeźwości okazało się, że kierujący bmw miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Do drugiego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Suwalskiej i Staszica w Giżycku. Około godz. 20:30 kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście. W wyniku zderzenia, kierujący jednośladem odniósł poważne obrażenia. Do szpitala trafił ze stłuczeniem płuc i mózgu, złamaniem kości udowej i kości przedramienia oraz licznymi obrażeniami głowy. Wiadomo, że kierowca opla był trzeźwy. Czynności procesowe w sprawie prowadzą funkcjonariusze z giżyckiej komendy policji.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor: tg