Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dwa zatrzymania jednego pijanego kierującego

12.07.2019

Powiat ełcki

Dwukrotne zatrzymanie jednego kierującego. Kilkugodzinna przerwa między zatrzymaniami nie wystarczyła, by zupełnie wytrzeźwiał.

Pierwszy raz 41-letni mieszkaniec gminy Kalinowo został zatrzymany w czwartek (12.07.) przez świadka niebezpiecznej jazdy mężczyzny. Świadek około godziny 13:00 powiadomił policję po tym, kiedy zauważył, że kierujący daewoo podjechał przed swoją posesję.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie 41-letniego mężczyzny. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, ale nie powstrzymało go to przed powtórzeniem swojego wybryku.

O godzinie 17:00 ten sam świadek powiadomił policję, że mieszkaniec gminy Kalinowo ponownie wsiadł do samochodu. Tym razem zatrzymał go patrol ełckiej drogówki. Po czterech godzinach między zatrzymaniami, w organizmie 41-latka wciąż znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5000 zł i utrata uprawnień do kierowania.

Źródło: KPP w Ełku
Autor: tg