Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Dwaj mężczyźni aresztowani za pobicie żołnierza

Foto: KPP w Giżycku

Giżycko

Jest decyzja o tymczasowym aresztowaniu dwóch 20-latków z Giżycka podejrzanych o dokonanie brutalnego rozboju. Jak już informowaliśmy, ich ofiarami byli amerykański żołnierz i pracownik cywilny z Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia. O jego przebiegu mówi Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

W sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Po przesłuchaniu jeden z nich został zwolniony. Dwóm pozostałym postawiono zarzut rozboju zagrożony karą 12 lat wiezienia. Hubert Ch. usłyszał dodatkowo zarzut zniszczenia skradzionych dokumentów oraz udział w pobiciu, do którego doszło w Giżycku w nocy 9 września. Drugi podejrzany – Bartłomiej K. także odpowie za inne pobicie, również z 9 września tego roku. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres 3 miesięcy.

 

 

 

Autor: apk     Źródło: KPP w Giżycku, Sąd Okręgowy w OlsztynieData: 8 grudnia 2017

   
Tagi:

7 Komentarzy

  1. Ziomek Odpowiedz

    Zapomnieliście w tym waszym wspaniałym radiu napisać kolor skóry żołnierza. A, zapomniałem radio 5 przecież nie pisze osobowo… Tu wszystko stało się, zdarzyło i zostało…

  2. Emil Odpowiedz

    W Giżycku bez zmian można by powiedzieć. Służyłem w brygadzie pancernej w latach 1992-1994 i normą było że pojedynczy żołnierz na mieście dostawał oklep. Miejscowi chorobliwie wręcz polowali na odbywających służbę zasadniczą. Cóż, tradycja przetrwała.

  3. jan kowalski Odpowiedz

    takich z grubej rury prokuratorskiej żeby im sie w celach nie tylko śniło piekło ale i spędzenie reszty życia w wiezieniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.