Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dwie szkoły z Ełku w gronie najlepszych

08.05.2020

Ełk/woj. warmińsko-mazurskie

Dwie ełckie szkoły podstawowe znalazły się w gronie 10 najlepszych w województwie warmińsko-mazurskim.

Organizatorem rankingu Złotej Dziesiątki jest Kuratorium Oświaty. Najlepsze szkoły wyłaniane są po podsumowaniu konkursów przedmiotowych.

Uczniowie ełckiej „czwórki” zdobyli 14 tytułów laureata i 6 tytułów finalisty. Dzięki takim wynikom uplasowali się w zestawieniu kuratorium na trzecim miejscu w województwie.

Drugą szkołą z Ełku w tym rankingu jest „jedynka”. Tutaj w gronie laureatów konkursów przedmiotowych znalazło się 9 uczniów, tytuł finalisty zdobyło 14. Dało to szkole szóste miejsce w województwie.

– Dobry wynik uczniów w tym prestiżowym zestawieniu to już tradycja – mówi w rozmowie z Radiem 5 Małgorzata Pieńkowska, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1.

– Zdobycie tytułu jest furtką do wybranej szkoły średniej, a jeśli jest to język polski, matematyka lub język obcy – zwalnia też z egzaminu – podkreśla Pieńkowska.

W Złotej Dziesiątce z województwa warmińsko-mazurskiego oprócz szkół podstawowych nr 4 i 1 z Ełku znalazły się również placówki z Olsztyna, Elbląga i jedna z Reszla. Ranking dostępny jest na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp, jwe