Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Dyskutowali o lotnisku

Foto: radio5.com.pl

Białystok

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanej w środę (11.01) w Białymstoku Wielkiej Debacie o Regionalnym Lotnisku w Województwie Podlaskim. Samorządowcy, przedstawiciele biznesu i pomysłodawcy referendum w sprawie budowy lotniska dyskutowali na temat możliwości powstania portu lotniczego i jego wpływie na gospodarkę regionu. – Największy problem z lotniskiem, to sfinansowanie samej inwestycji – mówi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego.

Zdaniem marszałka, większe szanse na powstanie i wpływ na gospodarkę regionu mają małe lotniska lokalne, na przykład takie, którego budowa planowana jest w Suwałkach.

Do głosowania podczas referendum zachęcał Paweł Myszkowski – pomysłodawca referendum.

W sprawie budowy regionalnego portu lotniczego mieszkańcy województwa wypowiedzą się w najbliższą niedzielę.

Autor: WK     Źródło: Radio 5Data: 11 stycznia 2017

   
Tagi:

7 Komentarzy

 1. zzz Odpowiedz

  po co komu referendum? Sprawa jasna w Suwałkach regionalne lotnisko, a później się zobaczy, wydawanie kasy na referendum powinno obciążyć pomysłodawcę i ludzi u władzy, ktorzy zgodzili się na referendum

 2. Suwalczanin - niedzwiedz Odpowiedz

  Głupie pytanie referendalne bardzo tendencyjne i z podtekstem mówi samo za siebie gdzie ma być lotnisko według władz województwa. Moim zdaniem Białystok nie może wyjść ze złości że takie Suwałki się rozwijają budują więcej Fabryk. Zabrali wszystkie urzędy, instytucje jak przejęli władzę w województwie (ok rozumiem zawiść). Łapy dobrały się do PKS (bo białostocki leży i kwiczy) a wcześniej nie wyszło z przejęciem szpitala, połączeniem pogotowia ratunkowego z Białymstokiem i wiele innych. Żałowali obwodnicy a sami budują estakady bez żadnego poparcia w tranzycie każda ideologia dobra. Białystok kreuje się na stolice kultury a zadłużony po uszy buduje przesadzone filharmonie i opery oczywiście jak mówi klasyk „szkoły przyjdą” ale jak po kasę to całe województwo dla Białegostoku zrzuta. Ja mówię stanowcze NIE! Dla mnie Suwałki są wielkie mimo kłód pod nogi twardo robią i budują i na GALERIOWY Białystok nie patrzą.
  Ludzie nie idźcie na referendum !
  Brawo Panie Czesławie nie uginaj się, trzymaj twardo za SUWAŁKAMI.

  1. suwalczanin od urodzenia Odpowiedz

   100 procent poparcia. Pozatym dlaczego nie zrobiono referendum w sprawie połączenia PKS zrobili śledzie co chcieli a Pan Marszałek olał ponad 4 tysiące głosów sprzeciwu Suwalczan .

 3. Ja Odpowiedz

  Aby było ważne musi wziąć w nim udział ponad 300 tysięcy mieszkańców województwa. Inaczej bedzie niważne. Dlatego ja nie idę głosować, bo uważam, że lotnisko w podlaskim nie jest potrzebne i nie stać nas na nie. Glosować pójdą głównie ci, którzy bedą głosować na „tak”, dlatego chyba lepiej nie iść, żeby referendum było nieważne.

 4. Głos Suwalszczyzna Odpowiedz

  Dokładnie zgadzam się ze wszystkimi. Te referendum to spełnienie ambicji politycznych i nic więcej. Nie ma miejsca jeszcze na lotnisko, nie ma kasy,a za miliony robi się referendum. Dobra zmiana, faktycznie.

 5. rolnik postępowy Odpowiedz

  oo jest ten od ARiMR co to rozłożył wszytko. Teraz ma godnego następcę w biurze ARiMR w Suwałkach. Tez urwany z choinki. przyspawany twardo do stołka. Ale oderwie się od niego tak jak i Pan Marszałek niegdyś ze stołka dyrektorowego tejże instytucji za brak połączenia z rzeczywistością….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.