Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dzięki tej inwestycji będzie bezpieczniej

03.12.2020

Giżycko

Dzięki tej inwestycji będzie bezpieczniej. Mowa o montażu sygnalizacji świetlnej na ul. Warszawskiej w Giżycku.

Chodzi przejście dla pieszych przy „Batorym” oraz skrzyżowanie z ul. Kętrzyńskiego. To newralgiczne miejsce, gdzie ruch pieszych, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, jest na prawdę bardzo duży. Z prośbą o jego uporządkowanie zwracali się do samorządu miejskiego i powiatowego mieszkańcy.

Na realizację tego zadania powiat giżycki otrzymał maksymalne wsparcie z rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Mówi Grzegorz Moszczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Giżycku:

 

 

Na skrzyżowaniu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w połowie grudnia.

Pojawią się również nowe, ale sprawdzone w zachodniej Europie rozwiązania. Na na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kętrzyńskiego kierowców dyscyplinować będzie tak zwany „blue box”. To wyznaczone na środku skrzyżowania pole, pomalowane w niebieskie pasy tworzące kratę, na które nie można wjeżdżać, jeśli nie ma się możliwości jego opuszczenia, czyli wyjechania ze skrzyżowania.

Na reorganizację ruchu na ul. Warszawskiej samorząd powiatowy pozyskał 100 tys. zł. z rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Całkowita wartość projektu to 123 tys. zł. Wkład własny pochodził z budżetu starostwa powiatowego. Inwestycję dofinansował również samorząd miejski.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe