Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2018

Region

Swoją nazwę „teddy bear” zawdzięcza dwudziestemu szóstemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych – Teodorowi Rooseveltowi, a dzisiaj, 25 listopada obchodzi swoje święto. Mowa oczywiście o pluszowym misiu. Dzień Pluszowego Misia szczególnie ochoczo obchodzony jest w żłobkach i przedszkolach. Z tej okazji dzieci mogą przynieść swojego misia na zajęcia.

O swoich ulubionych pluszakach opowiedziały reporterce Radia 5 dzieci z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” w Ełku.

Pluszowy miś, to niezastąpiony towarzysz wszystkich dzieci. Trudno z nim się rozstać, nawet w dorosłym życiu. Bywa, że ulubiona maskotka z dzieciństwa znajduje nowego właściciela.

Miś „Zbyś” i „Zawczas” to pluszowe misie Zbyszka Ostrowskiego i Marty Półtoraczyk – dziennikarzy Radia 5.

Swoje święto ma także „Miś UśMich”, oficjalna maskotka Suwałk. Suwalski miś ma siedem lat. Pluszak uczestnicy w miejskich imprezach i wydarzeniach sportowych. Dopinguje suwalskich siatkarzy i piłkarzy. Suwalskiego misia znają wszystkie miejscowe przedszkolaki i dzieci w żłobkach. Miś UśMich to nie jedyny suwalski pluszak. Swoją maskotkę ma Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. To Hydrofrożka, czyli pluszowa, niebieska żabka z fajką i maską do nurkowania oraz dwiema butlami z tlenem. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma natomiast GigaJulka, czyli pluszaka przypominającego płomień.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: bw/AP