Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Echa podwójnych obchodów

Foto: Radio 5

Suwałki

Z interpelacją postanowiła wystąpić do Antoniego Macierewicza, Ministra Obrony Narodowej Bożena Kamińska, parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej z Suwałk. Chodzi o brak służb mundurowych podczas obchodów świąt narodowych w Suwałkach. Posłanka ma na myśli 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja  i Dzień Zwycięstwa 8 maja.  Chce wiedzieć, kto odpowiada za brak asysty honorowej wojska, policji i innych służb mundurowych podczas obchodów obu świąt.

Parlamentarzystka występuje z pytaniem, ale ma swoje podejrzenia. Jak wyjaśnia, sami uczestnicy uroczystości sugerowali, że brak służb to swoista zemsta na samorządzie suwalskim, bo nie włada nim Prawo i Sprawiedliwość.

Zapytana, kto się mści, posłanka wymienia posła PiSu, Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przygotowanej interpelacji Bożena Kamińska przypomina, że ceremoniał wojskowy  zawiera  zapis o udziale wojskowej asysty honorowej w uroczystościach patriotycznych, co stanowi ważny element oprawy tych uroczystości. Podobną interpelację  posłanka zamierza wystosować również do Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 8 maja w Suwałkach odbyły się dwie uroczystości obchodów zakończenia II wojny światowej. Służby mundurowe świętowały na placu defilad  14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pół godziny później pod Pomnikiem Żołnierzy Września odbyły się obchody zorganizowane przez suwalski samorząd. To nowum, bo od lat samorząd i mundurowi świętowali razem. Sytuacja nie pozostała niezauważona. Ubolewanie wyraził między innymi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Radio 5 wystąpiło do 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z pytaniem, dlaczego wzorem lat ubiegłych suwalscy żołnierze nie uczestniczyli w miejskich obchodach zakończenia II wojny światowej.

W odpowiedzi czytamy: „…żołnierze dywizjonu nie zapomnieli o ważnych wydarzeniach dla naszego kraju. Wszystkie święta w dywizjonie są obchodzone z należytym szacunkiem i podniosłą rangą. Tak, jak to odbyło się również i w przypadku obchodzenia rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Podczas uroczystego apelu odczytany został apel pamięci oraz oddana została salwa honorowa na cześć zakończenia II wojny światowej.”

Autor: AP     Źródło: radio5.com.plData: 9 maja 2017

   
Tagi:

38 Komentarzy

 1. Zes Odpowiedz

  Uwazam, ze czas pana Jaroslawa sie konczy, nie chodzi mi o te czy inne obchody . Czuje sie olany przez mojego pracownika. To ja i cala reszta wyborcow PiS oraz wszyscy ktorzy mieszkaja w tym kraju utrzymuja tego spasionego goscia. Za nasze pieniadze gosc rozbija sie po imprezach, za nasze pieniadze pasie swoj brzuch. To My suweren jestesmy pracowca dla tego lenia ….pania tez trzeba pognac przy nastepnych wyborach…..

 2. Suwaliszek Odpowiedz

  Teraz gdzie wojsko lament a kto jak nie PO chcialo likwidować jednostki na wsch polski . I teraz wojskowi nie chcą w takim towarzystwie przebywać

 3. Zes Odpowiedz

  Ludzie tu nie chodzi o Zielinskiego czy tez Kaminska. Wszyscy politycy maja nas suwerena w glebokim powazaniu. To ze oskarzaja sie na wzajem , nas tylko denerwuje i wywoluje niepotrzebne konflikty. My musimy rano wstac isc do roboty by utrzymac nasze rodziny a oni bawia sie w piaskownicy za nasze podatki!

 4. Łukasz Odpowiedz

  Normalnie aż siś nie chce czytać tych żalów Pani Poseł i Prezydenta. Ja pytam się a gdzie oni byli podczas obchodów 10-rocznicy śmierci śp. Księdza Zawadzkiego? Co Prezydent dostał zakaz? a już ten dwutygodnik suwalski to tuba ratusza i byłych towarzyszy. Jak czytam wypowiedź Cimoszewicza to pytam się kim on był kiedyś i co nic nie wiedział co dzieje się z ludźmi? A czemu nie ma wypowiedź Posła w dwutygodniku niech będzie równowaga.

 5. "debata z PIS".......................za 2,5 roku i NIE PRZESZKADZAĆ Odpowiedz

  normalni ludzie spokojnie pracują niektórzy mają do wykorzystania 500+ i też pracujakto nie chce nie pracuje ale jak to powiedział pewien lider”w Polsce bieda przestaje mieć twarz głodnych dzieci”
  niektórym 10 tys by starczyło na prowincji,sb-ekowi 2 tys to nie da się przeżyć a ten co ma 500 na dziecko to w/g tego schematu to z dobrobytu się poebałło.tak ja widzę ten schemat polityczny i jego wybryki chociażby ostatnio w stolicy

  1. Kinga Odpowiedz

   Dzięki niskiemu bezrobociu i dodatku dla rodzin 500 plus pracodawcy podnieśli w mojej firmie pensję, dodatkowo duża ilość osób otrzymała umowy na stałe w trosce by nie zatrudniła ich konkurencja. Mafia peło straszyła ludzi Kaczyńskim bo pragneła win po 130 i ośmiorniczek na obiad z naszych podatków.

 6. lux Odpowiedz

  Przy wyborach pisiory peowcy wejdą nam głęboko w d… aby tylko zagłosować na nich, zaczną obiecywać krocie złote góry itp. Po wyborach trzymają się koryta i maja nas gdzieś. co Zieliński zrobił przez tyle lat dla Suwałk? nic tylko blokuje wszystko tj obwodnice Augustowa! Kamińska tylko jest nic poza tym a ta baba jak ona Anders czy jakoś tak…. przypomniała sobie tylko na wybory o nas a teraz olewka. Skończmy glosować na świnie! ogólnie posłowie są niżej niż zwierzęta w mojej i zapewne nie tylko mojej hierarchii

 7. ironia Odpowiedz

  nie rozumiem jak można być posłem po 8 klasach i coś jeszcze i aż tak ganić likwidację gimnazjów,czyżby chory lęk przed „konkurencją”?

 8. Janko Odpowiedz

  A w Łomży dlaczego Książę Podlasia kazał masz z flagą Unii przewrócić? Unia Europejska to wróg PIŚ.

 9. Zes Odpowiedz

  Pani senator Anders to jest przekret. Przywieziona w teczce z napisem PiS. Pamietam czasy, gdy Solidarnosc brala udzial w wyborach. Kolega mego ojca, stary komuch klocil sie z moim starym o te wybory I powiedzial takie slowa: nawet jak na krowie napisza Solidarnosc to wybierzecie ja do sejmu. Juz wtedy wiedzial, jak to mowi PiS : ciemny lud wszystko kupi….

 10. żołnierz Odpowiedz

  Pytanie do administratora dlaczego usunięto mój wpis !!! Ci nie wygodny dla pani poseł ??? Napisałem , że pani
  przyczyniła sie do rozwiązania suwalskiego pułku , a zwłaszcza PO !!!!!!

  1. :-) SIEMANDERO KUZYN :-) Odpowiedz

   Usunięty został z pewnością dlatego, że twój post to stek bzdur, konfabulacji i pomówień. Przede wszystkim suwalski pułk został definitywnie rozwiązany z końcem 2010 roku a nie jak wówczas napisałeś w 2012.

 11. żołnierz Odpowiedz

  Do Siemandero kuzyn – a co to ma wspólnego czy w 2010 czy 2012 wtedy rządziła PO (Pomyślna Partia w służbie kolegów) . A czy nie prawda , że pani poseł Kaminska bylą w tym czasie posłem PO , a czy nie prawda że była w sejmowej komisji obrony narodowej , a czy nie prawda że garnizon suwalski miał być rozwiązany 2016 roku , a czy nie prawda że pani poseł uczestniczyła w rozmowach w Klubie Garnizonowym w Suwałkach na temat
  istnienia wojska . To nie stek bzdur tylko prawda , prawda gorzka dla pani poseł . Tylko mnie dziwi dlaczego innych wpisów nie kasujecie . Za kilka lat po PO w mediach nie bedzie sładu tylko w starych gazetach na strychu można bedzie cos o tej partii przeczytać .

  1. :-) SIEMANDERO KUZYN :-) Odpowiedz

   Kolejny stek bzdur i konfabulacji. Poseł Kamińska była i nadal jest członkiem KON – to pierwsze primo. To, że suwalski dywizjon a co za tym idzie i garnizon Suwałki pozostał to poniekąd właśnie zasługa poseł Kamińskiej i jej zabiegów i interpelacji w tej materii – to drugie primo. To, że wojsko miało zniknąć z Suwałk to przy okazji wizyty w Szypliszkach i Suwałkach w 2013 roku zapowiedział były Zwierzchnik Sił Zbrojnych. -to trzecie primo, ultimo.

 12. JANUSZ Odpowiedz

  Prawda jest taka tylko Putinowi możemy podziekować , że w Suwalkach jest wojsko i bedzie go coraz więcej a to to zasługa PiS . I niech mi nikt inaczej nie pierniczy , że jest inaczej .

 13. PAWEŁ Odpowiedz

  Do żołnierz chyba pseudo oddawaj dalej honory Misiukiewiczom , Zielińskim pozdrowionka, a Macierewiczowi powinieneś na chwilę obecną jest twoim przełożonym tylko nie niech ci nie w mówi, że kosmici nas atakują ? tak jak było z tragedią sztuczna mgła tysiące wybuchów No i dzięki Bogu wrak samolotu mamy w kraju w końcu to nam przed wyborami obiecali

  1. Maja Odpowiedz

   Misiewicz został zwolniony lecz typy pokroju komentujacego musi pisac bo to typowy zadaniowiec opozycji. Nastepny post bedzie typu Misiewicz pracujacy na kasie niepowiedzial dzień dobry. Odnosnie oddawania honorow to okresla to ROSZ i cwany Pawelek pisze bzdury. Dla odświeżenia przypomnę ekipe oanstwa teoretycznego. 30 l Kierwinski zarzadzajacy lotniskiem w Modlinie (zostawil wielomilionowe zadłużenie po sobie), córa Rostowskiego 23 lata zatrudniona bez egzaminow jako doradca w Msw przez Radka Sikorskiego. Nie gorszy był minister Sienkiewicz zatrudniając 23-letniego Pawła Polaka, który wcześniej pracował w firmie Exi Sport na umowę o dzieło, teraz ma etat doradcy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych wraz z innym doradcą 21-letni Adamem Malczakiem. O Niejakim Rosół to też pisales? Pozostałą część komentarza przemilcze nie jestem lekarzem i nie pomogę.

 14. PAWEŁ Odpowiedz

  I jeszcze jedno żołnierz skoro nie widzisz korupcji machlojek przewałek PIS nawet jak w sobotę idziesz do pracy po to bo wiceminister sobie tego życzy innego resortu, a by zrobić pokazówkę i pokazać twojemu nowemu dcy komu ma służyć to przemilcz to,

 15. JMGJ Odpowiedz

  bardzo dobrze <że nie było tych służb< wstyd żeby mordercy i psychopaci byli w kościele na honorowym miejscu

 16. jmg Odpowiedz

  Kościół stanął jednak po stronie policji i zapowiedział,że odbędzie się debata publiczna i się odbyła samych ze sobą , siebie pochwalili ,są najlepsi .Oczywiście ,że tak , bo lekarzy aresztują, ale jedynie rozbierają do naga kilka razy na korytarzu, natomiast nie zabijają, póki co…

 17. franek Odpowiedz

  Czytałem komentarze i jestem załamany treścią. Nic merytorycznego a jedynie osobiste wycieczki. Nieładnie. Wstyd mi za Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.