Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Ekolog uderzył dyrektora

Foto: Radio 5

Giżycko

Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności napaści na dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. W oficjalnym komunikacie informuje o nim Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.

Do sekretariatu Zakładu zgłosił się działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z dyrektorem ws. otrzymanego mandatu za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Jak czytamy w komunikacie, dyrektor zaprosił gościa do gabinetu, a rozmowa od początku była nieprzyjemna. Ekolog miał porwać na strzępy otrzymane wezwania do zapłaty i uderzyć dyrektora w twarz. Ten na chwilę stracił świadomość.

W chwili napaści w gabinecie dyrektora obecny był jego zastępca, a przez otwarte drzwi całą sytuację obserwowali również inni pracownicy Zakładu. To oni zatrzymali napastnika, kiedy chciał opuścić pomieszczenie i wezwali na miejsce policję.

Informację potwierdza Radiu 5 Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Jak poinformowała – dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku złożył zawiadomienie o naruszeniu nietykalności. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uszkodzenia ciała.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku w wydanym oświadczeniu przypomina, że Dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku jest zobowiązany do dbania o interesy Skarbu Państwa. Blokady sprzętu do pozyskiwania drewna powodują wymierne straty dla zakładu, dlatego dyrektor w uzgodnieniu z przełożonymi podjął decyzję o obciążeniu uczestników blokad poniesionymi stratami. Do tej pory Zakład w Giżycku wysłał 78 wezwań do zapłaty.

Autor: apk     Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, KPP w GiżyckuData: 17 lipca 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. ujmie Odpowiedz

    niech te ekolodzy przejadą się do zakopanego i przejda po lasach okolicznych i niech zobaczą co szkodniki Narobily z drzewami jeszcze kilka lat i będą stały suche dłuzyce.te ekolodzy mają za duże prawa żeby nie te Pe-Łowskie szkodniki to dawno obejście było by w suwałkach.a tu na parę żabek im zależy.

    1. Zofia D. Odpowiedz

      Jak już tak chcesz pitolić bez sensu, to pitol przynajmniej po polsku, żeby cokolwiek zrozumieć się dało. Chyba że to kolejny etap rozwoju języka wolskiego, to w takim przypadku przepraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.