Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ekolog uderzył dyrektora

Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności napaści na dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. W oficjalnym komunikacie informuje o nim Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.

Do sekretariatu Zakładu zgłosił się działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z dyrektorem ws. otrzymanego mandatu za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Jak czytamy w komunikacie, dyrektor zaprosił gościa do gabinetu, a rozmowa od początku była nieprzyjemna. Ekolog miał porwać na strzępy otrzymane wezwania do zapłaty i uderzyć dyrektora w twarz. Ten na chwilę stracił świadomość.

W chwili napaści w gabinecie dyrektora obecny był jego zastępca, a przez otwarte drzwi całą sytuację obserwowali również inni pracownicy Zakładu. To oni zatrzymali napastnika, kiedy chciał opuścić pomieszczenie i wezwali na miejsce policję.

Informację potwierdza Radiu 5 Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Jak poinformowała – dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku złożył zawiadomienie o naruszeniu nietykalności. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uszkodzenia ciała.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku w wydanym oświadczeniu przypomina, że Dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku jest zobowiązany do dbania o interesy Skarbu Państwa. Blokady sprzętu do pozyskiwania drewna powodują wymierne straty dla zakładu, dlatego dyrektor w uzgodnieniu z przełożonymi podjął decyzję o obciążeniu uczestników blokad poniesionymi stratami. Do tej pory Zakład w Giżycku wysłał 78 wezwań do zapłaty.

2017-07-17 12:34:35